Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Interaktywna wystawa Mózg 2017 „Motywacja i Skupienie” w Zespole Szkół Technicznych

Sok
Gimnazjaliści z podradomskich Wierzchowin z zainteresowaniem zwiedzali we wtorek wystawę.
Gimnazjaliści z podradomskich Wierzchowin z zainteresowaniem zwiedzali we wtorek wystawę. Szymon Wykrota
Nie da się do zabrać porządnie do nauki, jeśli w pokoju będzie grała muzyka, a za oknem będzie hałas. Jak sobie radzić z rozpraszaniem udowodniają to uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu.

Jeśli próbujemy zabrać się do porządnej pracy musimy wiedzieć, jak radzić sobie z brakiem motywacji. Nieszablonowe eksperymenty poświęcone działaniu ludzkiego mózgu, odbywają się przez cały tydzień w Zespole Szkół Technicznych.

Wystawę, z pomocą nauczycieli, przygotowali sami uczniowie działający w Szkolnym Ośrodku Kariery. Interaktywna wystawa Mózg 2017 „Motywacja i Skupienie” rozpoczęła się w poniedziałek 30 stycznia w Zespole Szkół Technicznych przy ulicy Limanowskiego 26/60. Każdego dnia, aż do 10 lutego wystawa jest czynna od godziny 9.00 do 14.00.

- To kolejna nasza prezentacja w szkole pokazująca, co można ciekawego przeprowadzić na lekcjach. Naszą ofertę przygotowaliśmy głównie z myślą o gimnazjalistach i nauczycielach gimnazjów. Pokazujemy im, jakie eksperymenty można przeprowadzić i przy tym sporo się nauczyć - mówi Tomasz Magnowski, doradca zawodowy w Zespole Szkół Technicznych imienia Tadeusza Kościuszki w Radomiu.

Na wystawie jest kilka stanowisk, gdzie przeprowadza się eksperymenty techniczne. Tam można przekonać się, jak w niewidoczny sposób następuje zmiana. Nagle lenistwo zamienia się na brak motywacji, a uwagę przyciąga dynamizm, który rozprasza, nie pozwalając uczniom zasiąść do nauki.

- Można od razu dowiedzieć się, co wiemy o rozpraszaniu i jak sobie z tym poradzić - dodaje Tomasz Magnowski.

Okazuje się, że nasz mózg jest skomplikowany, a przy tym leniwy. Korzysta ze „skrótów”, dzięki którym nie musi się wysilać, a proste decyzje podejmuje podświadomie. Dzięki temu można mózg wprowadzać w błąd.

- Na jednym ze stanowisk udowadniamy, jak ryzyko może być niebezpieczne i jak trzeba inwestować, by osiągnąć najlepsze rezultaty. Na kolejnym stanowisku mamy robota, ale musi nim sterować cały zespół, by osiągnąć cel - tłumaczą Janek Składanek i Julia Kozik uczniowie, autorzy wystawy.

Prezentowane eksperymenty bardzo spodobały się zwiedzającym gimnazjalistom. Stwierdzili, że taka lekcja nie jest nudna.

Trwa loteria Echa Dnia. KLIKNIJ I SPRAWDŹ, JAK WYGRAĆ MIESZKANIE, SAMOCHÓD I NAGRODY PIENIĘŻNE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie