Radom. Nagrody dla wolontariuszy "Ośmiu Wspaniałych"

  Radom. Nagrody dla wolontariuszy "Ośmiu Wspaniałych"

  jp

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Radom. Nagrody dla wolontariuszy "Ośmiu Wspaniałych"
  1/57
  przejdź do galerii

  ©Jarosław Kwiatkowski

  Już po raz XVIII w Teatrze Powszechnym w Radomiu rozstrzygnięto Samorządowy Konkurs "Ośmiu Wspaniałych". Wybrano najlepszych wolontariuszy w kategoriach szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. W Finale krajowym Radom będzie reprezentować Ewa Pawłowska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Radomiu.
  Ewa Pawłowska, laureatka głównej nagrody chodzi do II klasy o profilu biologiczno - chemicznym radomskiego liceum.

  - Ta nagroda to ogromne zaskoczenie dla mnie. Uważam, że wszyscy, którzy wyszli na scenę zasłużyli na tą nagrodę. Nie tylko zresztą oni, również wszyscy wolontariusze z mojego szkolnego koła i nie tylko - powiedziała po uroczystej gali laureatka. Ewa opiekuje się 10 - letnim Szymonkiem Kowalikiem, który choruje ciężko na rzadką chorobę.
  - Mieszkamy niedaleko siebie. Staram się więc zawsze kiedy mam wolny czas chodzę do niego. Ciężko się z nim porozumieć, bo on nie mówi nic, ale jego uśmiech mówi wszystko, Od pierwszego wejrzenia się w nim zakochałam. Od kiedy chodzę do Szymonka nabrałam większego szacunku i wrażliwości w stosunku do osób niepełnosprawnych - powiedziała Ewa Pawłowska, która zdradziła, że w przyszłości chce zostać pielęgniarką.

  - W tym roku mieliśmy wyjątkowo trudny wybór, bo wszyscy z "dużej ósemki" mogli dostać główną nagrodę. Różnica była minimalna. Cieszę się, że jest z czego wybierać. Ewa Pawłowska zdobyła nasze serca poprzez swój sposób bycia. Dla niej to jest normalne, że trzeba innym pomagać. Ujmująca jest jej skromność, a wszystko to robi z wielką pasją - powiedział o laureatce ksiądz Andrzej Tuszyński, prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka.

  Nagrody na scenie wręczał wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik oraz radomski biskup pomocniczy Piotr Turzyński. - Przed tą galą stawialiśmy sobie pytanie co to jest wspaniałość. Bywają wspaniałe krajobrazy, wspaniałe góry, wspaniałe lody, ciepło się zrobiło, bywa wspaniały gol strzelony, ale tak naprawdę to oni definiują nam wspaniałość. Wspaniałe jest serce szlachetne, które nie zamyka się w sobie tylko służy. To jest definicja, którą nam dajecie swoim życiem, służbą, entuzjazmem, radością i bardzo wam za to dziękujemy - powiedział podczas nagradzania wolontariuszy biskup Piotr Turzyński.

  W kategorii "Mała Ósemka" nagrodzono: Natalię Nielipińską z PSP 32, Julię Zychowską z PSP 32, Marię Niemkiewicz z PSP 6, Oliwię Łochowską z PSP 1, Aleksandrę Chyską z PSP 34, Laurę Stolarczyk z PSP 20, Julię Piszczek z PSP 34 i Julię Baczewską z PSP 21.
  W kategorii "Duża Ósemka" nagrody otrzymali: Ewa Pawłowska - I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu, Hubert Banasik - Wolontariusz Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, Przemysław Góźdź - Świetlica Środowiskowa „Betania” działająca przy parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wierzbicy, Jakub Rylski – Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu, Małgorzata Cieślikowska - Zespół Szkół nr 1 w Przysusze im. Jana Pawła II, Piotr Nogaj - I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu, Magda Maniak - Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, Natalia Wojcieszek - Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

  Celem konkursu jest nagradzanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Organizatorem radomskiej edycji konkursu ogólnopolskiego jest Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu we współpracy z władzami Radomia oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie – Delegatura w Radomiu. Nagrodą dla tegorocznych finalistów konkursu była wycieczka.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Sport

   Polecamy:

   Miss Lata 2017. Zobacz piękne dziewczyny!

   Miss Lata 2017. Zobacz piękne dziewczyny!

   Bobasy. Szczęście rodziców - przyślij zdjęcie swojego dziecka!

   Bobasy. Szczęście rodziców - przyślij zdjęcie swojego dziecka!

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Galerie zdjęć

   Gry On Line - Zagraj Reklama