Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. "Pierwsza pomoc dla każdego" dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego

Mateusz Kaluga
Magdalena Krok oraz Adam Szczepiński podczas scenki udzielenia pierwszej pomocy w przypadku złamania ręki. Dzieci wykonały to z dużym profesjonalizmem.
Magdalena Krok oraz Adam Szczepiński podczas scenki udzielenia pierwszej pomocy w przypadku złamania ręki. Dzieci wykonały to z dużym profesjonalizmem. Tadeusz Klocek
W Publicznej Szkole Podstawowej numer cztery zainaugurowano projekt „Pierwsza pomoc dla każdego” finansowany z budżetu obywatelskiego.
Magdalena Krok oraz Adam Szczepiński podczas scenki udzielenia pierwszej pomocy w przypadku złamania ręki. Dzieci wykonały to z dużym profesjonalizmem.

Radom. "Pierwsza pomoc dla każdego" dzięki pieniądzom z budż...

Projekt „Pierwsza pomoc dla każdego”, finansowany z budżetu obywatelskiego Radomia, zdobył największą liczbę punktów w głosowaniu na projekty zgłoszone do obszaru ogólnomiejskiego i tym samym został wpisany na listę przeznaczonych do realizacji w 2017 roku.

Złamana ręka

Podczas spotkania zainscenizowano scenkę na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu dziecku. W scence udział wzięli uczniowie piątej klasy - Adam Szczepiński oraz Magdalena Krok, którzy odgrywali role dzieci bawiących się w domu pod nieobecność rodziców. W pewnym momencie dziewczynka pośliznęła się. Konsekwencją upadku była złamana ręka.

Chłopiec niezwłocznie wezwał karetkę, a dyspozytor udzielił mu cennych wskazówek dotyczących pierwszej pomocy. Do czasu przyjazdu pogotowia, chłopiec profesjonalnie zajął się siostrą.

Uczyli pierwszej pomocy

Po za tym ratownicy medyczni pokazali dzieciom jak wykonać profesjonalną resustytację krążeniowo-oddechową, czyli pierwszą pomoc przedmedyczną w przypadku zasłabnięcia zarówno osób starszych, jak i dzieci.

- Teraz już wiemy jak się zachowywać podczas takich przykrych sytuacji. Na pewno nie można panikować, bo to nie pomoże. Bardzo pouczająca lekcja za nami, ale mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli tej wiedzy wykorzystać - mówiły dzieci.

Co powiedzieć, gdy dzwonimy po pomoc?

Kiedy chcemy wezwać karetkę, musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych informacjach, które musimy podać dyspozytorowi: zawsze podać dokładny adres z nazwą miejscowości, w krótki i rzeczowy sposób powiedzieć co się stało, ilość osób poszkodowanych by wiadomo było ile karetek trzeba wysłać, informację o stanie poszkodowanego, a także koniecznie podać swoje nazwisko oraz numer telefonu.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie