[WIDEO] 80 lat Zespołu Szkół numer 1 w Radomiu (zdjęcia)

  [WIDEO] 80 lat Zespołu Szkół numer 1 w Radomiu (zdjęcia)

  /Sok/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  W części artystycznej, na scenie Teatru Powszechnego widzowie obejrzeli występ uczniów.

  W części artystycznej, na scenie Teatru Powszechnego widzowie obejrzeli występ uczniów. ©Łukasz Wójcik

  Od mszy świętej w radomskiej katedrze rozpoczęły się w poniedziałek obchody 80-lat działania Zespołu Szkół numer 1 w Radomiu. W nabożeństwie nie mogło zabraknąć samych uczniów - dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, słabowidzące, słabosłyszące, z autyzmem.
  W części artystycznej, na scenie Teatru Powszechnego widzowie obejrzeli występ uczniów.

  W części artystycznej, na scenie Teatru Powszechnego widzowie obejrzeli występ uczniów. ©Łukasz Wójcik  - Chcemy dać naszym uczniom korzenie i skrzydła - takim mottem kierują się wychowawcy i pedagodzy pracujący w szkole przy ulicy Armii Ludowej. W skład Zespołu Szkół wchodzi Publiczne Gimnazjum numer 15 Specjalne imienia biskupa Jana Chrapka i Publiczna Szkoła Podstawowa numer 12 Specjalna, także imienia biskupa Chrapka.

  GALA W TEATRZE

  Po nabożeństwie w katedrze wszyscy uczestnicy obchodów przeszli w orszaku do Teatru Powszechnego w Radomiu, gdzie odbyła się jubileuszowa gala.
  Obok kierownictwa szkoły, nauczycieli i rodziców przybyli przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych, parlamentarzyści: Zbigniew Kuźmiuk, Marek Suski i Wojciech Skurkiewicz. Każdy gratulował pracownikom, życzył, by uczniowie z odwagą szli przez życie.

  Szczególne ciepłe wystąpienie miał Karol Semik, Mazowiecki Kurator Oświaty. Karol Semik przyznał, że sukces nauczania w szkole specjalnej, to nie jest spektakularne osiągnięcie u wychowanka, ani szczególnie zauważalne.

  - Za to jest to sukces na całe życie - powiedział kurator.

  Karol Semik przyznał, że jako wieloletni dyrektor radomskiego "Kochanowszczaka" miał okazje wiele razy przyglądać się pracy nauczycieli w szkole przy Armii Ludowej.

  - Jesteście szczególnymi nauczycielami, nie tylko macie znakomite kwalifikacje, ale i serce dla dzieci - dodał.

  List na jubileusz przysłała też Ewa Kopacz, Marszałek Sejmu, a także wojewoda Jacek Kozłowski. Specjalne gratulacje przekazał osobiście Andrzej Kosztowniak, prezydent Radomia, który osobiście podziękował ze sceny teatru.

  WAŻNE MIEJSCE

  Po wystąpieniach był czas na krótki program artystyczny. W holu teatru zostały zaprezentowane stoiska z rękodziełami i pracami plastycznymi wykonanymi przez uczniów Zespołu Szkół.

  Historia Szkoły Specjalnej w Radomiu sięga 1934 roku. Powstała wtedy klasa specjalna przy Szkole Publicznej numer 15, po roku było już dwie klasy z 54 dziećmi. Po drugiej wojnie światowej szkoła nie miała porządnej siedziby, dopiero w 1994 roku Kuratorium Oświaty przekazało dzieciom nowy budynek na Prędocinku, w którym uczą się do dziś. Są tam 22 sale lekcyjne w tym klasy gospodarstwa domowego, pracownia multimedialna, pracownie komputerowe, a także gabinet terapii integracji sensorycznej, gabinety rewalidacji, gabinet psychologa i pedagoga, gabinet logopedy, świetlica, biblioteka. W szkole odbywają się zajęcia: rewalidacyjne, korekt wady mowy, terapii integracji sensorycznej, arteterapii, korekt wad postawy, dogoterapii, biofeedbacku, hipoterapii i wiele innych.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !