Orkiestra Grandioso z Radomia zaprasza na koncert

  Orkiestra Grandioso z Radomia zaprasza na koncert

  /bk/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Koncert w wykonaniu Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso oraz pokaz musztry paradnej przed wyjazdem na konkurs - 42 Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu, odbędzie się w niedzielę, 1 czerwca, o godzinie 17 na placu przez Urzędem Miejskim przy ulicy Żeromskiego 53 w Radomiu.
  Orkiestra Grandioso z Radomia zaprasza na koncert
  Wiosenne koncerty Grandioso stały się już tradycją młodych muzyków, którzy pragną sprawdzić swoje przygotowanie do wyjazdów festiwalowych przed radomską publicznością.

  Tym razem na koncercie będziemy mogli wysłuchać repertuaru klasycznego. Wśród utworów - między innymi: William Byrd Suite - Gordona Jacoba, muzykę z filmu "Robin Hood, Książę Złodziei" Michaela Kamena a także piosenkę Renaty Przemyk - "Babę zesłał Bóg," "Orkiestry Dęte" z repertuaru Haliny Kunickiej i wiązanki popularnych melodii.

  Po koncercie orkiestra zaprasza na pokaz musztry paradnej.

  Orkiestra Grandioso powstała w 1978 roku. Tworzą ją dzieci i młodzież regionu radomskiego. Grandioso działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu.

  Zespół jest laureatem pierwszych miejsc wielu renomowanych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym jako jedyna orkiestra wygrali 11-krotnie Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu.

  W bieżącym roku orkiestra wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Europy w Bukareszcie - Rumunia.

  Tegoroczne plany koncertowe obejmują, poza konkursem w Inowrocławiu, udział w charakterze gwiazdy w festiwalu orkiestr we Włoszech oraz małe tournee koncertowe w Chinach, rozpoczynające się w Szanghaju a kończące w Pekinie.

  Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka publiczna na zakup strojów, instrumentów, nut oraz uczestnictwo w festiwalach Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso.

  - Stowarzyszenie Grandioso uzyskało w 2014 roku dotację od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na uzupełnienie instrumentarium Orkiestry w wysokości 100 tysięcy złotych. Prowadzona zbiórka publiczna ma pomóc zgromadzić wkład własny do projektu - mówi Dariusz Krajewski, dyrygent Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso i prezes Stowarzyszenia Grandioso.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !