Lista "czynówek" w Radomiu. Sprawdź, które ulice będą...

  Lista "czynówek" w Radomiu. Sprawdź, które ulice będą przebudowane

  /inia/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  - Bardzo się cieszę, że plac i chodniki doczekają się remontu – mówi Jerzy Oleksik, którego spotkaliśmy na ulicy Waryńskiego. – Każda nowa inwestycja

  - Bardzo się cieszę, że plac i chodniki doczekają się remontu – mówi Jerzy Oleksik, którego spotkaliśmy na ulicy Waryńskiego. – Każda nowa inwestycja poprawia wygląd miasta i komfort mieszkańców. ©Tadeusz Klocek

  Lada dzień ruszą inwestycje czynowe długo oczekiwane przez mieszkańców.
  - Bardzo się cieszę, że plac i chodniki doczekają się remontu – mówi Jerzy Oleksik, którego spotkaliśmy na ulicy Waryńskiego. – Każda nowa inwestycja

  - Bardzo się cieszę, że plac i chodniki doczekają się remontu – mówi Jerzy Oleksik, którego spotkaliśmy na ulicy Waryńskiego. – Każda nowa inwestycja poprawia wygląd miasta i komfort mieszkańców. ©Tadeusz Klocek

  To nie wszystko

  To nie wszystko


  Poza wymienionymi już inwestycjami w tym roku będzie także budowana ulica Makowska na odcinku od Zielińskiego do Białej, Miodowa od Wolanowskiej do Opoczyńskiej, Wrześniowskiego od Cymerysa-Kwiatkowskiego do Fabrycznej i Bytomska od Kruczej do Garbarskiej wraz z sięgaczem.
  - Ponadto zbudujemy drogę dojazdową do ulicy Gospodarczej, przebudujemy drogę dojazdową i zjazd z ulicy Okulickiego oraz zbudujemy w pobliżu miejsca postojowe, a także utwardzimy teren przy bloku przy ulicy Okulickiego 78, co będzie połączone z przebudową chodnika i budową oświetlenia - wylicza Dariusz Dębski.
  Niektóre przetargi już zostały ogłoszone, pozostałe postępowania są w trakcie przygotowania.  Okrzei, Matejki, Wiertnicza i Góralska - to pierwsze z ulicy, które w tym roku zostaną wybudowane w ramach tak zwanych czynów społecznych. Ruszy też przebudowa nawierzchni placu i chodników przy ulicy Waryńskiego. Za realizację większości z nich będą odpowiedzialne firmy z Radomia.

  Na budowę lub modernizację ulic gminnych Miejski zarzad Dróg i Komunikacji w Radomiu ma zarezerwowane w tegorocznym budżecie 2 miliony 100 tysięcy złotych. Na przebudowę w ramach czynów społecznych dróg wewnętrznych i chodników radni przeznaczyli natomiast 2 miliony złotych.
  ULICA I SKRZYŻOWANIE

  Rozbudową ulicy Okrzei na Dzierzkowie zajmie się firma Interbud. Koszt inwestycji to 575 tysięcy złotych. O zamówienie rywalizowało pięć firm.

  - W ramach tej inwestycji planujemy rozbudowę 260-metrowego odcinka ulicy Okrzei od Puławskiej do Metalowej - mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.
  Jezdnia obecnie jest wyłożona bloczkami betonowymi. Część z nich zostanie wykorzystana jako podbudowa nowej jezdni. Zadaniem wykonawcy będzie w pierwszej kolejności zbudowanie kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji sieci elektrycznych, potem wymiana krawężników, obrzeży i nawierzchni chodników, a także wymiana nawierzchni zjazdów i budowa dwóch zatok postojowych.

  - Nowa jezdnia o szerokości sześciu metrów będzie miała nawierzchnię z betonu asfaltowego - mówi rzecznik. - Przy okazji przebudujemy skrzyżowanie z ulicą Metalową i skorygujemy geometrię skrzyżowania z Puławską. Po obu stronach ulicy pozostaną pasy zieleni, które na nowo urządzimy.
  Inwestycja potrwa trzy miesiące od dnia podpisania umowy.

  DWIE GRUNTOWE

  Ulice Matejki i Wiertniczą na Idalinie zostanie zbudowana w ramach jednej inwestycji czynowej. Koszt to 1 milion 184 tysiące 305 złotych. Prace wykona przedsiębiorstwo Trakt z Górek Szczukowskich. Roboty obejmą 165-metrowy fragment ulicy Wiertniczej od Matejki do Wiśniowej oraz 320-metrowy fragment ulicy Matejki od Wiertniczej do Janiszpolskiej.

  - Oba przeznaczone do budowy odcinki ulic mają jeszcze nawierzchnię gruntową, tymczasem zdecydowana większość sąsiednich ulic jest już utwardzona - wyjaśnia Dębski. - Nawierzchnię obu odcinków ulic zbudujemy z betonu asfaltowego, a chodników i zjazdów - z kostki betonowej.
  Jezdnia ulicy Matejki po budowie będzie miała pięć metrów szerokości, a ulicy Wiertniczej - sześć metrów. Ulica Matejki zyska lampy oświetleniowe. Prace potrwają pięć miesięcy.

  PROGI NA GÓRALSKIEJ

  Ulicę Góralską na Młodzianowie wybuduje Spółdzielnia Rzemieślnicza Budowlana z Radomia, która przedstawiła ofertę o wartości 298 tysięcy 578 złotych. Robotami zostanie objęty 175-metrowy odcinek Góralskiej na południe od skrzyżowania z Działkową. Droga zyska kanalizację deszczową, przebudowane zostaną urządzenie elektryczne i oświetlenie.

  - U zbiegu z Działkową zostaną zgodnie z przepisami zbudowane łuki o promieniu sześciu metrów - mówi rzecznik. - Po zakończeniu prac ten odcinek Góralskiej będzie ciągiem pieszo-jezdnym o szerokości sześciu metrów, dodatkowo zbudujemy z kostki betonowej dwa progi zwalniające.
  Prace potrwają trzy miesiące.

  Przebudowy doczeka się także plac i chodni przy ulicy Waryńskiego. Firma Drogbud, która wygrała przetarg wykona kanalizację deszczową i roboty drogowe na placu i chodnikach w pobliżu budynku przy Traugutta 2. Oświetlenie tego terenu pozostanie bez zmian. Roboty potrwają dwa miesiące. Koszt inwestycji to 154 tysiące 218 złotych.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  start.up.press - zgłoś swój biznes lub pomysł [KONKURS]

  start.up.press - zgłoś swój biznes lub pomysł [KONKURS]

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !