W Radomiu bez okazania awizo listu nie odbierzesz?

  W Radomiu bez okazania awizo listu nie odbierzesz?

  /inia/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  W Radomiu bez okazania awizo listu nie odbierzesz?

  ©ilustracja

  Radomianin nie mógł odebrać listu z sądu, bo miał ze sobą tylko dowód osobisty
  W Radomiu bez okazania awizo listu nie odbierzesz?

  ©ilustracja

  Nieprzyjemna niespodzianka spotkała pana Andrzeja z Radomia, który chciał odebrać awizowany list z sądu. Mężczyzna otrzymał wiadomość, że na jego nazwisko przyszło awizo i ma odebrać przesyłkę. - Zadzwonił do mnie obecny mieszkaniec lokalu, z którego się wyprowadziłem - opowiada pan Andrzej. - Akurat wyjeżdżał z rodziną na wakacje, ale podał mi adres kiosku, w którym mogę odebrać przesyłkę.

  Mężczyzna jeszcze tego samego dnia udał się do kiosku przy ulicy Warszawskiej 92.
  Było już jednak po 18 i kiosk był zamknięty. Dlatego następnego dnia rano ponownie pojechał do kiosku. Tam dowiedział się, że list nie zostanie mu wydany, bo nie ma ze sobą awiza. - Mówiłem, że mam dowód a awiza nie mam jak odebrać, bo osoba, która je odebrała jest na wakacjach - mówi mężczyzna. - Kobieta jednak uparcie twierdziła, że nie mi nie wyda listu. I że szkoda jej czasu na szukanie jak nie ma awiza.

  Radomianin jest zszokowany postawą kioskarki. - Przecież na poczcie jak kiedyś było to wystarczyło okazanie dowodu albo innego dokumentu i wydawali bez problemu - denerwuje się mężczyzna. - Tym bardziej, że to było na moje nazwisko. To ważna korespondencja, a niewydanie jej spowoduje spore opóźnienie.

  Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Biurem Prasowym PGP S.A. Wojciech Kądziołek, rzecznik prasowy, Polskiej Grupy Pocztowej S.A. poinformował nas, że zasady odbioru przesyłek awizowanych nie uległy zmianie. - Procedura doręczania i awizowania funkcjonuje jak dotychczas, ponieważ wszystkich operatorów pocztowych obowiązują dokładnie te same regulacje w tym zakresie - wyjaśnia. - Do odebranie awizowanej przesyłki z sądów i prokuratur wystarczające jest okazanie dowodu osobistego.

  Jak dodał, w opisanym przypadku, przesyłka powinna zostać wydana czytelnikowi, po wcześniejszej weryfikacji danych z dowodu osobistego. - Dziękujemy za zgłoszenie i jednocześnie przepraszamy czytelnika za zaistniałe niedogodności - dodał Wojciech Kądziołek. - W trybie pilnym pouczyliśmy osoby wydające awizowane przesyłki w punkcie Radom, ulicy Warszawska 92 o prawidłowej procedurze wydawania przesyłek.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !