Radomskie rodziny chcą mieć zniżki

  Radomskie rodziny chcą mieć zniżki

  /inia/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Radomskie rodziny chcą mieć zniżki
  Duże zainteresowanie Kartą Rodzina Plus i Kartą Dużej Rodziny w Radomiu.
  Radomskie rodziny chcą mieć zniżki
  W Radomiu już prawie 400 rodzin odebrało kartę Rodzina Plus. Drugie tyle oczekuje na jej wydanie, po złożeniu wniosku. A kolejni uprawnieni wciąż takie wnioski składają. Do Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej urzędu miejskiego wpływa ich od kilku do kilkunastu dziennie.

  Radomskie rodziny plus, czyli duże rodziny, posiadające co najmniej trójkę dzieci, bardzo chętnie sięgają po udogodnienia wynikające zarówno z samorządowego programu Karta Rodzina Plus, jak i programu rządowego dla dużych rodzin.

  Program Karta Rodzina Plus przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej trojgiem dzieci. Jego podstawowym celem jest wsparcie rodzin wielodzietnych i zwiększenie szans rozwojowych i życiowych pochodzących z nich dzieci i młodzieży, jak również kreowanie pozytywnego wizerunku tych rodzin.

  - Jest to element realizowanej na naszym lokalnym szczeblu polityki prorodzinnej, przeciwdziałania niekorzystnej sytuacji demograficznej Radomia - mówi Ryszarda Kitowska z biura prasowego prezydenta. - Polega na umożliwieniu osobom nim objętym korzystania z katalogu ulg, zniżek i preferencji.

  Dzięki nim, członkowie rodzin wielodzietnych mogą aktywniej niż dotąd uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta i korzystać z obiektów sportowo-rekreacyjnych, a także ulgowych opłat za przejazdy komunikację miejską.

  Co ciekawe, swój akces do gminnego programu zgłaszają także lokalne firmy, które w odpowiedzi na apel prezydenta wspierają politykę prorodzinną. - Z pełną informacją na temat możliwości przystąpienia do programu Karta Rodzina Plus oraz katalogiem ulg można zapoznać się na naszej stronie w zakładce Karta Rodzina Plus - dodaje Kitowska.

  Równolegle, do tych samych rodzin adresowany jest rządowy program Karta Dużej Rodziny. Od połowy czerwca urząd miejski przyjmuje od rodzin wielodzietnych wnioski również o jej wydanie. Do tej pory wpłynęło ich 34. Aplikacje przesyłane są do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !