Program Rodzina Plus w Radomiu nabiera rozmachu: przybywa...

  Program Rodzina Plus w Radomiu nabiera rozmachu: przybywa uczestników i firm dających zniżki

  Izabela KOZAKIEWICZ

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Program Rodzina Plus w Radomiu nabiera rozmachu: przybywa uczestników i firm dających zniżki
  Już ponad 600 rodzin odebrało kartę Rodzina Plus, a na rozpatrzenie oczekuje ponad kolejnych 800 wniosków. Podstawowym celem programu jest wsparcie rodzin wielodzietnych poprzez tańsze zakupy towarów i usług.
  Program Rodzina Plus w Radomiu nabiera rozmachu: przybywa uczestników i firm dających zniżki
  Jak już pisaliśmy, Program Karta Rodzina Plus jest skierowany do rodzin z co najmniej trojgiem dzieci. Jego podstawowym celem jest wsparcie rodzin wielodzietnych. Polega na umożliwieniu osobom nim objętym korzystania z katalogu ulg, zniżek i preferencji.

  MIASTO DAJE ZNIŻKI

  Na początek zniżki dla posiadaczy karty zaproponowały miejskie instytucje i domy kultury. Członkowie dużych rodzin mogą między innymi taniej korzystać z organizowanych zajęć, czy basenu. Nieco później włączył się Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, który zaproponował tańsze przejazdy, ale w biletach okresowych.

  Swój akces do programu zgłaszają także lokalne firmy, które wspierają politykę prorodzinną. Szlaki przecierał między innymi diecezjalny ośrodek Emaus pod Białobrzegami, który zaproponował zniżki przy organizacji spływów kajakowych. Z czasem dołączały kolejne firmy, tak zresztą działo się też w innych miastach, które mają podobne programy. W Radomiu rodziny wielodzietne mogą już korzystać ze zniżek podczas zakupów, wizyt w zakładach fotograficznych, czy ubezpieczeniach.

  GDZIE PO KARTĘ?

  Osoby, które chciałyby włączyć się do programu powinny zgłaszać się do Urzędu Miejskiego. Duże rodziny, które jeszcze nie mają karty, mogą składać wnioski w wydziale zdrowia radomskiego magistratu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.radom.pl w zakładce "karta Rodzina Plus".

  Zniżki od prywatnych firm

  Do programu Karta Rodzina Plus włączają się też właściciele prywatnych firm i sklepów. Ulgi dla dużych rodzin oferują: Foto - Sentia Krzysztof Rachalski, Ośrodek Edukacyjno-Charytatywny " Emaus", Centrum Zabaw dla Dzieci "Hula Park", Praktiker, Myjnia samochodowa przy ulicy Wierzbickiej 78, "Jedynka" ulica Piłsudskiego, Impero Bocheński, Aquapark przy Galerii Słonecznej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW", supermarket "Piotr i Paweł" przy alei Józefa Grzecznarowskiego i Foto BiM przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej.

  Jakie ulgi daje miasto?

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dla uczestników programu proponuje bilety wstępu w cenie 2 złotych od osoby na: baseny Orka i Delfin oraz aquaparku Neptun (za godzinę), wejście na lodowisko, wypożyczenie łyżew oraz sprzętu pływającego nad zalewem na Borkach. "Amfiteatr" przyznaje 50 procentowe ulgi na bilety wstępu na koncerty organizowane w swoich obiektach. "Amfiteatr" i podległa mu "Kuźnia Talentów" przy ulicy Daszyńskiego będą stosowały 50 procent ulgi przy opłatach za zajęcia płatne dla dzieci i dorosłych. Do wyboru będą jedne zajęcia dla członka rodziny. Radomska Orkiestra Kameralna będzie sprzedawał bilety na swoje koncerty o 20 procent tniej. Dom Kultury Borki zaprasza na naukę rysunku i śpiewy za 10 złotych od osoby na miesiąc. 25 złotych uczestnicy programu zapłacą za miesiąc nauki gry na instrumentach. Dom Kultury Idalin proponuje ulgi w opłatach od 25 do 50 procent. Miejska Biblioteka Publiczna za darmo będzie wydawała karty biblioteczne. Teatr Powszechny będzie stosował 40 procent bonifikaty od ceny biletu na przedstawienie. Ulgi szykuje też Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Będą one dotyczyły tylko biletów okresowych. Miesięczny na wszystkie linie ma kosztować 66 złotych - bilet normalny i 33 złote - bilet ulgowy. 30 dniowy bilet okresowy, imienny ma kosztować 66 złotych - normalny i 33 złote ulgowy. Bilet 15 dniowy na wszystkie linie: bilet normalny - 36 złotych oraz bilet ulgowy - 18 złotych.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !