Teraz panie mają komfortowe warunki do porodów (zdjęcia)

Teraz panie mają komfortowe warunki do porodów (zdjęcia)

/wit/

Echo Dnia Radomskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Radomskie

Teraz panie mają komfortowe warunki do porodów (zdjęcia)
Teraz panie mają komfortowe warunki do porodów (zdjęcia)

- Nasza córeczka Alicja urodziła się w poniedziałek, wybraliśmy nową ginekologię przy Tochtermana i nie żałujemy. Warunki są wymarzone, tak samo jak opieka – cieszą się Beata i Krzysztof, rodzice dziewczynki. ©Tadeusz Klocek

Nowy pawilon ginekologiczno - położniczy szpitala miejskiego w Radomiu.
[galeria_glowna]

Co na kondygnacjach?

Obiekt poświęcił biskup Henryk Tomasik. Tadeusz Klocek

Obiekt poświęcił biskup Henryk Tomasik.
(fot. Tadeusz Klocek)

Co na kondygnacjach?


Na parterze budynku mieści się izba przyjęć i rejestracja a także sale zabiegów jednodniowych i oddział noworodkowy. Na pierwszym piętrze utworzono rejon położniczy: sale porodowe i operacyjną, jeśli poród odbywa się przez cesarskie cięcie, oraz pokoje dla matek i noworodków. Sale spełniają standardy unijne. Drugie piętro to patologia ciąży. Swoje dyżurki i gabinety na każdym z pięter mają pielęgniarki, położne i lekarze. Na trzecie piętro wstęp mają tylko osoby posiadające magnetyczne karty. Obok znajdują się sale wybudzeń, na które trafią kobiety tuż po operacjach.
37,5 miliona złotych, kosztowała gminę Radom budowa i wyposażenie pawilonu Ginekologiczno - Położniczego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Budowa obiektu została wpisana na listę projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego. Miastu po "turbulencjach" przyznano 27 milionową dotację.Mała Alicja, która urodziła się w poniedziałek, jest jednym z 451 dzieci, które przyszły na świat w nowym pawilonie ginekologiczno - położniczym szpitala przy Tochtermana. Choć obiekt przyjmuje pacjentki od września, to dopiero we wtorek oficjalnie go otwarto. Został poświęcony, można było też zobaczyć co kryją poszczególne piętra.

Oficjalnego otwarcia nowego pawilonu ginekologiczno- położniczego miejskiego szpitala dokonał Andrzej Pawluczyk, dyrektor szpitala. Przypomniał losy starej ginekologii, a także etapy powstawania nowego obiektu.

O inwestycji, która należała do priorytetowych dla miasta i jego mieszkanek mówiła też Anna Kwiecień, wiceprezydent odpowiedzialna za służbę zdrowia w mieście.

-W 2007 roku, kiedy rozpoczynałam pracę jako wiceprezydent Radomia zapytano mnie co jest moim marzeniem, wtedy pomyślałam o nowej ginekologii. Ten obiekt jest dowodem, że marzenia się spełniają - powiedziała Anna Kwiecień.

Były podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do powstania obiektu. Nie zabrakło też życzeń dla personelu: by praca w dobrych warunkach dostarczała radości, podobnej do tej którą odczuwają rodzice narodzonych w nim dzieci.

Nowy obiekt poświęcił biskup Henryk Tomasik, potem zaproszeni goście przystąpili do jego zwiedzania.

W jednej z sal spotkaliśmy szczęśliwą rodzinę - panią Beatę z mężem Krzysztofem i ich nowonarodzoną córeczką Alicją.

- Maleńka przyszła na świat w poniedziałek, zdecydowaliśmy, że poród odbędzie się w nowym obiekcie przy Tochtermana i nie żałujemy. Zarówno warunki jak i opieka są komfortowe - powiedziała szczęśliwa mama.

Pani Beata starsze dziecko kilka lat temu urodziła również na Tochtermana.

- Warunki były nieszczególne, teraz za to nawet łazienka jest w zasięgu ręki - żartowała zadowolona mama.

Maleńka Alicja jest jednym z 451 dzieci, które przyszły na świat w nowym obiekcie ginekologiczno- położniczym przy Tochtermana.

Komentarze

Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Sport

Polecamy

Wybory Parlamentarne 2015. Kandydaci, wiadomości, opinie

Wybory Parlamentarne 2015. Kandydaci, wiadomości, opinie

Prawybory

Prawybory "Echa Dnia" - zobacz kandydatów i zagłosuj!

Liderzy Regionu 2015

Liderzy Regionu 2015 "Echa Dnia" - poznaj laureatów

Galerie zdjęć