Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs o zbieraniu elektrośmieci w "budowlance" w Radomiu

/Sok/
- Warto dbać o środowisko – mówią uczennice technikum z Zespołu Szkół Budowlanych imienia Kazimierza Wielkiego w Radomiu. Na zdjęciu razem z wicedyrektorką Agnieszką Taborek (z prawej) i opiekunem grupy doktorem Markiem Krzemińskim.
- Warto dbać o środowisko – mówią uczennice technikum z Zespołu Szkół Budowlanych imienia Kazimierza Wielkiego w Radomiu. Na zdjęciu razem z wicedyrektorką Agnieszką Taborek (z prawej) i opiekunem grupy doktorem Markiem Krzemińskim. Antoni Sokołowski
Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych namawiają radomian, by zużyte baterie, czy stare komputery trafiały do recyklingu.

Szacuje się, że jedynie co trzeci radomianin oddziela zużyte baterie, a tylko co piąty odkłada stary sprzęt radiowo - telewizyjny do odpowiednich kontenerów. - To wciąż za mało - mówią uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i namawiają mieszkańców, by zadbali o środowisko.

SILNA GRUPA

W Zespole Szkół Budowlanych powstał szkolny zespół, który przystąpił do konkursu "Drugie życie elektrośmieci". Konkursowa grupa składa się z dziesięciorga uczniów klasy I technikum, pod opieką doktora Marka Krzemińskiego.

- Już zaczęliśmy działać i nawiązaliśmy współpracę z Urzędem Miasta Radomia, a konkretniej z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa. W ten sposób poznajemy zagadnienie składowania elektrośmieci i wiemy, jak nagłośnić ten problem w Radomiu - mówi Wioletta Walczak, jedna z uczennic biorąca udział w projekcie.

Opiekun grupy doktor Marek Krzemiński zauważa, że uczniowie bardzo poważnie zajęli się problemem.

- Został sporządzony dokładny plan działania na kilka miesięcy, a spotkanie z władzami miasta naszych uczniów nie jest jedynym. Mamy już za sobą kolejne, z dziećmi w przedszkolu "Słoneczko". Tam nasi uczniowie opowiadali przedszkolakom, dlaczego warto dbać o środowisko - mówi doktor Marek Krzemiński, nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych.

SEGREGOWAĆ ODPADY

Dlaczego warto dbać o środowisko i osobno zbierać zużyty sprzęt? Uczniowie nie mają wątpliwości.

- Tu nie tylko chodzi o to, że zanieczyszczamy środowisko, ale też o to, jak wiele surowców da się odzyskać. Przecież w sprzęcie użyty jest metal, który po przetopieniu da się wykorzystać w produkcji - dodają uczniowie "budowlanki".

"Drugie życie elektrośmieci", to już V edycja konkursu, organizowana przez Europejską Platformę Recyklingu, Polską Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz Europejską Platformę Recyklingu Batteries Poland. Uczniowie już szykują kolejne akcje promocyjne na temat zbierania elektrośmieci i zużytych baterii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie