Sukcesy młodych akordeonistów z Radomia

Sukcesy młodych akordeonistów z Radomia

/Sok/

Echo Dnia Radomskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Radomskie

Sukcesy młodych akordeonistów z Radomia
Sukcesy młodych akordeonistów z Radomia

Piotr Motyka z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu zdobył Grand Prix na zakończonym właśnie festiwalu w Mławie. ©archiwum prywatne

Piotr Motyka z szóstej klasy radomskiej szkoły muzycznej wywalczył Grand Prix XIX Festiwalu Muzyki Akordeonowej "Od solisty do orkiestry" w Mławie. Także inni uczniowie zdobyli laury.
Festiwal w Mławie zakończył się 26 stycznia. Radomska Szkoła Muzyczna była na nim reprezentowana w każdej z konkursowych kategorii wiekowych i w każdej z nich uczniowie "muzyka" odegrali istotne role. Grand Prix XIX wywalczył Piotr Motyka, występujący w konkursie w kategorii wiekowej do lat 15. Przygotował go nauczyciel klasy akordeonu - Artur Miedziński.

PRZYWIEŹLI LAURY

Także w pozostałych kategoriach festiwalowych radomscy akordeoniści w Mławie byli bardzo widoczni i plasowali się na najwyższych pozycjach.

I tak w kategorii muzycznych pierwszego stopnia do 10 roku życia drugie miejsce zajął Miłosz Prusiński z klasy trzeciej, przygotowany przez Dariusza Figurskiego.
Z kolei w konkursie do 12 roku życia drugie miejsce zdobyli ex equo uczniowie klasy piątej: Piotr Poterała, przygotowany przez Tomasza Gieronia i Marek Rybiński, przygotowany przez Artura Miedzińskiego.

Sukces odnieśli też soliści szkół muzycznych drugiego stopnia, do 18 lat. Pierwsze miejsce wywalczył Bartosz Kołsut z klasy czwartej przygotowany przez Artura Miedzińskiego. Bartosz Kołsut wystąpił także w duecie z Łukaszem Brzeziną z warszawskiej szkoły muzycznej, zdobywając z nim pierwsze miejsce w kategorii "Zespoły kameralne bez limitu wieku".

NAGRODZONY NAUCZYCIEL

Na uwagę zasługuje również kolejny duet, w składzie którego wystąpił pracujący w naszej szkole muzycznej nauczyciel gry na akordeonie, Tomasz Gieroń, który jest jednocześnie studentem Akademii Muzycznej w Łodzi. Zajął on drugie miejsce w kategorii "Zespoły kameralne uczelni muzycznych". Razem z nim występował z inny student tej Akademii - Michał Czapliński. Tomasz Gieroń sam jest też absolwentem radomskiej szkoły muzycznej.

Jury XIX Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej doceniło ogromną pracę Artura Miedzińskiego, który uczył gry na akordeonie i przygotowywał radomskich uczniów do festiwalu. Uhonorowało go ono dyplomem dziękując za wysiłek włożony w tak dobre przygotowanie radomskich uczniów i wysoki poziom ich występów, skutkujący tak licznymi wysokimi miejscami w swoich kategoriach.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Sport

Polecamy

Wybory Parlamentarne 2015. Kandydaci, wiadomości, opinie

Wybory Parlamentarne 2015. Kandydaci, wiadomości, opinie

Prawybory

Prawybory "Echa Dnia" - zobacz kandydatów i zagłosuj!

Liderzy Regionu 2015

Liderzy Regionu 2015 "Echa Dnia" - poznaj laureatów

Galerie zdjęć