W Radomiu robią miejsce na nową halę (zdjęcia)

W Radomiu robią miejsce na nową halę (zdjęcia)

/sid/

Echo Dnia Radomskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Radomskie

W Radomiu robią miejsce na nową halę (zdjęcia)
1/15

Przejdź do
galerii zdjęć

©T. Klocek

Rozpoczęła się rozbiórka zrujnowanej, niedokończonej hali i basenu przy ul. Struga. W tym miejscu ma powstać nowa hala widowiskowo-sportowa. Jest szansa, że jej budowa rozpocznie się w tym roku.
- Czekamy na odpowiedź ministerstwa, czy przyznane zostaną pieniądze na budowę hali - przyznaje Piotr Kalinkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu - Jeśli tak, będziemy gotowi pod koniec czerwca do rozpoczęcia inwestycji.

Nowa hala widowiskowo-sportowa powstać ma w miejscu nigdy niedokończonego obiektu na terenie stadionu Radomiaka Radom, przy ul. Struga. Konstrukcja budynku, w którym miała mieścić się hala, kryty basen oraz zaplecze od wielu lat niszczała.
Stan techniczny nie pozwalał na wykorzystanie przy budowie nowej hali. Zdecydowano o rozbiórce. Właśnie rozpoczęły się prace. Gruz z rozbiórki ma zostać wykorzystany do budowy drogi na radomskim lotnisku.

- Do końca maja budynek ma zostać rozebrany, a teren uprzątnięty i przygotowany do nowej inwestycji - wyjaśnia Kalinkowski. - Mniej więcej w tym samym terminie zapadnie decyzja Ministerstwa Sportu i Turystyki, odnośnie przyznania pieniędzy na budowę nowej hali.

W starania o przyznanie dotacji zaangażowały się nie tylko radomskie kluby, zainteresowane powstaniem nowej hali, Rosa Radom i Czarni Radom, ale także Polski Związek Piłki Siatkowej i Polski Związek Koszykówki, Stowarzyszenie Czarni Radom i radomscy politycy. Czy lobby zawiązane w sprawie budowy hali okaże się skuteczne przekonamy się w ciągu najbliższego miesiąca.
Równolegle z rozbiórką starego obiektu trwa przygotowywanie pełnej dokumentacji nowej hali.

- Dokumentacja jest praktycznie gotowa. Mamy pozwolenie na budowę hali. W czerwcu będziemy gotowi do ogłoszenia przetargu na budowę hali. - wylicza Kalinkowski. - Jeśli przyznane zostaną pieniądze, niewykluczone, że prace budowlane będą mogły rozpocząć się nawet w tym roku.

W budżecie miasta zarezerwowano pieniądze na rozbiórkę niedokończonego obiektu i wykonanie dokumentacji. Nie zaplanowano jednak wydatków na budowę nowej hali. Wielokrotnie władze miasta zapewniały, że jeśli przyznana zostanie dotacja przez ministerstwo, w miejskim budżecie znajdą się pieniądze na budowę hali.

Komentarze

Wszystkie komentarze (8) forum.echodnia.eu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Sport

Polecamy

Wybory Parlamentarne 2015. Kandydaci, wiadomości, opinie

Wybory Parlamentarne 2015. Kandydaci, wiadomości, opinie

Prawybory

Prawybory "Echa Dnia" - zobacz kandydatów i zagłosuj!

Liderzy Regionu 2015

Liderzy Regionu 2015 "Echa Dnia" - poznaj laureatów

Galerie zdjęć