Pług domowej roboty robi furorę na ulicy i.....w Internecie...

Pług domowej roboty robi furorę na ulicy i.....w Internecie (zdjęcia)

Izabela KOZAKIEWICZ kozakiewicz@echodnia.eu

Echo Dnia Radomskie

Aktualizacja:

Echo Dnia Radomskie

Pług domowej roboty robi furorę na ulicy i.....w Internecie (zdjęcia)
Pług domowej roboty robi furorę na ulicy i.....w Internecie (zdjęcia)

Jest szybszy niż służby miejskie – mówi mechanik Oskar Piwoński z Radomia, który zaprezentował nam swoją alfa romeo przerobioną na odśnieżarkę w jego warsztacie. ©Fot. Tadeusz Klocek

Radomianin Oskar Piwoński wziął sprawy w swoje ręce i skonstruował coś, co błyskawicznie radzi sobie z zimą
[galeria_glowna]


- Z alfy romeo jest całkiem niezły pług, odśnieża, kiedy trzeba i jest szybszy niż służby miejskie - radomski mechanik Oskar Piwoński zapewnił sobie i sąsiadom dobry dojazd do posesji.

"Ulica Łamana na radomskim Kapturze: jeden z mieszkańców, nie mogąc liczyć na pomoc służb miejskich, wziął sprawy w swoje ręce i zaczął odśnieżać drogę.
Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sposób, w jaki się za to zabrał. Mianowicie podłączył do samochodu własnoręcznie skonstruowany pług. Samochód to stary model Alfa Romeo, pług ma automatyczne podnoszony lemiesz, a koła pojazdu wyposażono w łańcuchy" - napisał do nas radomianin Sebastian Pawłowski i załączył link do filmu w Internecie.

FILMIK HITEM INTERNETU

Kiedy zamieściliśmy go na naszym portalu www.echodnia.eu, okazało się, że ten temat cieszył się wielkim zainteresowaniem. W piątek po południu sprawdziliśmy jak radzi sobie pług na bazie alfa romeo i dotarliśmy do jego konstruktora.

NIE CHCIELI MACHAĆ ŁOPATAMI

Pojazd skonstruował Oskar Piwoński i pracownicy jego warsztatu samochodowego. - W ubiegłym roku, żeby był do nas dojazd odśnieżaliśmy łopatami, bo żaden pług tutaj nie przyjeżdża - tłumaczy pan Oskar. - Musimy mieć dojazd do posesji, a machanie łopatami jest męczące i zajmuje dużo czasu.

Jak tłumaczy konstruktor, szeroki lemiesz jest umocowany na stalowym stelażu, zamontowanym pod maską samochodu. Jest sterowany z kabiny elektrycznie dzięki specjalnie zamontowanemu silniczkowi.

Komentarze

Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Sport

Polecamy

Wybory Parlamentarne 2015. Kandydaci, wiadomości, opinie

Wybory Parlamentarne 2015. Kandydaci, wiadomości, opinie

Prawybory

Prawybory "Echa Dnia" - zobacz kandydatów i zagłosuj!

Liderzy Regionu 2015

Liderzy Regionu 2015 "Echa Dnia" - poznaj laureatów

Galerie zdjęć