Agnieszka Gierwatowska z Radomia Belfrem Roku 2016/17. Oto...

  Agnieszka Gierwatowska z Radomia Belfrem Roku 2016/17. Oto Złota Dziesiątka w regionie [WYNIKI]

  Marcin Genca, Tadeusz Klocek

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Agnieszka Gierwatowska z Radomia Belfrem Roku 2016/17. Oto Złota Dziesiątka w regionie [WYNIKI]
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Tadeusz Klocek

  W czwartek, 8 czerwca 2017 roku w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia przy ul. Żeromskiego 56 w Radomiu ogłosiliśmy wyniki konkursu Belfer Roku 2016/17 dla najlepszych nauczycieli w Radomiu. Zwyciężyła Agnieszka Gierwatowska, nauczycielka z Radomia.
  Konkurs Belfer Roku został zorganizowany po raz jedenasty przez redakcję "Echa Dnia" w Radomiu. Zebranych nauczycieli i gości powitał prezenter Wojtek Szymański oraz trio akordeonowe Accordion for World z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w składzie: Piotr Motyka, Piotr Poterała i Mikołaj Skopek, laureaci międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów i festiwali akordeonowych.


  Wybieraliśmy Złotą Dziesiątkę w regionie radomskim, po trzech najlepszych w każdym powiecie oraz pięcioro najlepszych w Radomiu. Laureatów wskazali w głosowaniu czytelnicy oraz Kapituła Nagrody, którą tworzyli: Marcin Genca, zastępca redaktora naczelnego "Echa Dnia", Antoni Sokołowski, dziennikarz "Echa Dnia" oraz Edgar Klusa, zdobywca tytułu Belfra Roku, doktorant Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

  Po zsumowaniu głosów czytelników oraz komisji plebiscytowej spośród 20 kandydatur w regionie wyłoniono Złotą Dziesiątke nauczycieli z największą sumą punktów. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

  1. Agnieszka Gierwatowska -nauczycielka podstaw przedsiębiorczości oraz informatyki, poprzednio wicedyrektor w V Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Radomiu. Była też wicedyrektorem Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego. Nominowana jako jedna z 13 osób w Polsce do nagrody Nauczyciel Roku. Wskazana przez czytelników.  2. Piotr Darmas - nauczyciel matematyki w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu. Doradca metodyczny i prezes radomskiego oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Od wielu lat czynnie angażuje się w propagowanie nauczania matematyki i organizuje szkolenia dla nauczycieli tego przedmiotu. Jest również współautorem książki wydawnictwa WSiP- „Matura 2017. Repetytorium. Matematyka. Zakres podstawowy. ZDASZ.TO”.

  3. Wioletta Sochar - nauczycielka edukacja wczesnoszkolnej i plastyki, wychowawca najmłodszych klas w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Głowaczowie. Nominowana przez rodziców uczniów.

  4. Sylwia Okomska – Kaca - wieloletnia nauczycielka języka polskiego z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Konopnickiej w Radomiu. Opiekunka laureatów olimpiad przedmiotowych, bardzo zaangażowana w życie szkoły.

  5. Agata Świniarska - nauczyciel kształcenia zintegrowanego w klasach I-III w Publicznej Szkole Podstawowej numer 4 w Radomiu. Wieloletnia laureatka konkursu. W zawodzie pracuje już ponad 10 lat. Organizatorka rozmaitych akcji w szkole oraz środowisku lokalnym.

  6. Krzysztof Cywka - nauczyciel fizyki, matematyki oraz informatyki, pracuje w Zespole Szkół Rolniczo - Technicznych, Liceum Ogólnokształcącym oraz Publicznym Gimnazjum w Zwoleniu. Doskonale przygotowuje swoich uczniów do egzaminów maturalnych. Od kilku lat zaraża ich też pasją lekkoatletyczną. Człowiek Roku 2016 w powiecie zwoleńskim.

  7. Lidia Ciża - nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych i Liceum w Magnuszewie. Jej uczniowie odnoszą sukcesy w olimpiadach z języka polskiego i konkursach ortograficznych oraz recytatorskich.

  8. Zbigniew Krawczak - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia Piotra Skargi w Grójcu. Od 25 lat pracuje jako nauczyciel przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Był już laureatem tytułu Belfer Roku, niemal rokrocznie zwycięża w klasyfikacji powiatowej.

  9. Małgorzata Gruszczyńska - nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Cukrówce w gminie Chlewiska. Koordynowała program „Śniadanie daje moc”, m.in. dzięki jej staraniom szkoła dostała w ramach tego projektu dofinansowanie na zakup produktów spożywczych dla dzieci.

  10. Leszek Boruch - nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum w Orońsku. Ma 47 lat. Wielki pasjonat pracy z młodzieżą. Pod jego wodzą uczniowie osiągają wiele sukcesów. Organizator różnych imprez sportowych, charytatywnych. Często pełni w nich rolę prowadzącego. Jest także prezesem miejscowego klubu sportowego Oronka.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy:

   Wideo

   Gry