Dawid Kacperski, strażak ze Zwolenia wygrał Puchar Mazowsza w Drabinie Hakowej

Kamil Kozieł
Dawid Kacperski najlepszy w "hakówce".
Dawid Kacperski najlepszy w "hakówce". KP PSP w Zwoleniu
VIII Halowy Turniej o Puchar Mazowsza w Drabinie Hakowej, kończący cykl turniejów o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Drabinie Hakowej odbył się 22 listopada w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim. Turniej wygrał Dawid Kacperski z KP PSP w Zwoleniu.

Dawid Kacperski reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu z czasem 15,41 s. zwyciężył w turnieju Puchar Mazowsza w Drabinie Hakowej i z pierwszego miejsca został laureatem w klasyfikacji generalnej turnieju w dwuboju pożarniczym o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego.

Dawid Kacperski od lat jest jednym z najlepszych w Polsce zawodników w "hakówce", - tak potocznie nazywa się ta dyscyplina strażackiego sportu. "Hakówka", bo używana do wspinania drabina ma swoich końcach haki. Zawodnicy po przebiegnięciu z nią dystansu 32,25 metra zahaczają ją na oknie ściany, wspinają się, potem przerzucają na okno na drugim piętrze, by zakończyć konkurencję na piętrze trzecim.

Obecny mistrz Polski ma 29 lat. Do straży pożarnej trafił w 2006 roku, pełniąc zastępczą służbę wojskową. Potem został już zawodowcem.

W turnieju o Puchar Mazowsza w Drabinie Hakowej, Komendę w Zwoleniu ponadto reprezentowali: Skóra Jacek - ostatecznie zajął 7 miejsce we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej, Kuś Mateusz, Mazur Adam, Wolszczak Albert oraz Stępień Maciej.