Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia gościła w Czarnogórze

Piotr Kutkowski
Piotr Kutkowski
Młodzież miała okazję podziwiać Czarnogórę i być podziwiana
Młodzież miała okazję podziwiać Czarnogórę i być podziwiana Dom Kultury Zwoleń
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia przebywała w Czarnogórze, gdzie uczestniczyła w VII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Barze. Teraz przed nią udział w Święcie Lawendy w Valreas Francja.

Festiwal w Barze jest spotkaniem różnych kultur z całego świata. W tym roku udział brało 16 zespołów, między innymi z Węgier, Grecji, Ukrainy, Serbii, Polski.

- Na festiwal wyjechała 44 osobowa grupa, która pod okiem dyrygenta Piotra Bąbolewskiego, instruktora musztry paradnej Tomasza Chwalińskiego i instruktora nauki gry na instrumentach dętych Tomasza Chowiery promowała po raz kolejny nasz region i nasze miasto. Na scenie można było podziwiać występy chóralne, pokazy tańców narodowych. Zwoleńska orkiestra jak zawsze zaprezentowała swój program z wielką gracją zyskując sympatię międzynarodowej widowni. Tym razem na widowni zasiadła również Bogusława Jaworska, burmistrz Zwolenia, która z wielką dumą wspierała orkiestrę duchowo. - relacjonowała Anna Wieczerzyńska, dyrektorka zwoleńskiego Domu Kultury.

Zwoleńska młodzież mieszkała w Sutomore - mieście położonym nad Adriatykiem tuż przy plaży, którą odwiedzała kilka razy dziennie nie mogąc się nacieszyć pięknym słońcem, ciepłą i czystą wodą. Podczas pobytu w Czarnogórze członkowie orkiestry zwiedzili też miasto Stary Bar, które uległo zniszczeniu w wyniku trzęsienia ziemi. Wielką atrakcją był rejs statkiem po Adriatyku i podziwianie wysp takich jak chociażby wyspa św. Stefana oraz kąpiel na plaży dostępnej tylko od stromy morza, a wielkim wyzwaniem, któremu sprostała niemalże cała grupa było zdobycie Kotoru jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo-wschodniej Europie.

Atrakcją było też zwiedzanie zamku pirackiego w Ulcinj mieście położonym niedaleko granicy z Albanią. W 1571 roku miasto znalazło się pod panowaniem tureckim i stało się siedzibą piratów albańskich.

Do Zwolenia wszyscy wrócili zdrowi, szczęśliwi i znów bogatsi o kolejne doświadczenia artystyczne. Możliwość uczestnictwa w imprezie o charakterze międzynarodowym pozwala nie tylko poznać kulturę i obyczaje innych państw, lecz także daje możliwość wymiany doświadczeń, które można wykorzystać w dalszej działalności Zwoleńskiej Orkiestry - podkreślała Anna Wieczerzyńska
W sierpniu przed orkiestrą kolejne wyzwanie – udział w Święcie Lawendy w Valreas Francja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie