Studenci ze Zwolenia promują Polskę za pomocą filmów z drona

  Studenci ze Zwolenia promują Polskę za pomocą filmów z drona

  Kamil Kozieł

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Stanisław i Joanna przy dronie.
  1/6
  przejdź do galerii

  Stanisław i Joanna przy dronie. ©dron-photo.pl

  "Jesteśmy studentami z pasją. Od wielu już lat naszym hobby jest latanie dronem oraz fotografia z lotu ptaka. To coś niepowtarzalnego. Mamy możliwość zobaczenia świata trochę z innej perspektywy, która zapiera niejednokrotnie dech w piersiach" - tak piszą o sobie na swojej stronie internetowej dron-photo.pl Stanisław Szewczyk i Joanna Burakowska, którzy stworzyli wspaniały projekt.
  „Polska z lotu ptaka” to kilkuminutowy film, który przedstawia uroki naszego kraju z trochę innej perspektywy. Młodzi filmowcy przy pomocy drona, wyposażonego w kamerę wykonali ponad 400 nagrań i zdjęć zakątków naszego kraju.

  Stanisław i Joanna, tegoroczni maturzyści, postanowili wykorzystać perspektywę nadchodzących wakacji i zaczęli realizację swojego projektu. Przygotowania rozpoczęły się tuż po egzaminach dojrzałości.
  Zainwestowali w profesjonalny sprzęt z takimi parametrami, które pozwoliłby uwiecznić odwiedzane miejsca w doskonałej jakości. Dobry sprzęt to jednak nie wszystko. Przedsięwzięcie wymagało ukończenia szkolenia VLOS, czyli kursu dla operatorów dronów w Warszawie.

  Co więcej, w dużych miastach potrzebne było uzyskanie odpowiednich pozwoleń na wykonanie lotu dronem. Zdobycie takich dokumentów zazwyczaj trwało miesiąc. Do tego doszły jeszcze liczne kontrole policji, które jednak nie zniechęcały, a projekt został zrealizowany.

  Film powstawał cztery miesiące. Jego realizacja przede wszystkim była związana z wyborem odpowiednich miejsc. Jak powiedział nam Stanisław, szczegółowa trasa nie była na początku planowana. Za punkt rozpoczęcia zdjęć wybrali polskie morze, gdzie mieli zarezerwowane miejsca w związku z wakacyjnym wypoczynkiem. Potem przeanalizowali mapę i opracowali plan podróży. Były to dwu lub trzydniowe wypady w różne lokalizacje, głównie miasta turystyczne.

  Stanisław i Joanna łącznie odwiedzili ponad 30 lokalizacji. Od Bałtyku aż po Tatry. W filmie zobaczymy nie tylko rynek w Krakowie, port w Gdyni, czy Stadion Narodowy w Warszawie, ale również krajobrazy polskich pól, jezior i gór. Co ciekawe, znajdziemy w nim również aspekt regionalny jakim jest krótkie ujęcie Zwolenia, które otwiera całą podróż przez Polskę.

  Jak zapowiada Stanisław, „Polska z lotu ptaka” to nie ostatni taki film. Już teraz planują wykonanie podobnego, ale z innymi lokalizacjami. Młodzi filmowcy pragną pokazać, że jednak Polska nie jest taka brzydka jak się niektórym wydaje.

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Wszystkie komentarze (10) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Sport

   Polecamy:

   XI Radomski Piknik Strażacki za nami (video, zdjęcia)

   XI Radomski Piknik Strażacki za nami (video, zdjęcia)

   Bobasy. Szczęście rodziców - przyślij zdjęcie swojego dziecka!

   Bobasy. Szczęście rodziców - przyślij zdjęcie swojego dziecka!

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Zapomnij o portfelu – płać wygodnie telefonem z Orange Finanse!

   Galerie zdjęć

   Gry