[WIDEO, ZDJĘCIA] Świąteczny triumf pod koszem, Hydrotruck Radom wygrał z Polpharmą Starogard Gdański

SzS
Z piłką Carl Lindom
Z piłką Carl Lindom Sylwester Szymczak
W świąteczną sobotę koszykarze Hydrotrucku Radom zmierzyli się z Polpharmą Starogard Gdański, która przed tym meczem straciła szanse na awans do play off.

Hydrotruck Radom - Polpharma Starogard Gdański 88:81 (29:19, 15:21, 21:19, 23:22)

HydroTruck: Williams 24, Carl Lindbom 21, Mielczarek 16, Trotter 12, Piechowicz 10, Zegzuła 3, Sanadze 2, Bogucki 0, Neal 0, Wall 0.
Polpharma: Bussey 20, Davis 14, Gołębiowski 14, Bibbins 12, Prahl 8, Młynarski 6, Kemp 4, Struski 2, Hicks 1, Dzierżak 0.

Ciekawostką był fakt, że na trybunach pojawił się Szymon Kołecki, niegdyś mistrz olimpijski podnoszeniu ciężarów. Obecnie zawodnik MMA, ambasador radomskiej firmy Hydrotruck.
Do składu Hydrotrucku powrócili Duda Sanadze i Cullen Neal, którzy ostatnio nie mogli wystąpić w Gliwicach. Widać było, że obaj nie są jeszcze w pełni sił.
Radomska drużyna zaskoczyła przeciwnika agresywną i odważną grą. Do tego radomianie dołożyli niezłą skuteczność i już po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 10 punktów.
W drugej kwarcie goście wzięli się za odrabianie strat. Trochę słabiej ekipa radomian grała w defensywie. Goście bardzo dobrze trafiali z dystansu (7/17 do przerwy). Po dwóch kwartach było 44:40.
Od akcji 2+1 zaczęli trzecią kwartę gracze Hydrotrucku, ale rywale bardzo szybko odrobili straty i zrobiło się 47:47. W 25 minucie goście objęli pierwsze prowadzenie w tym meczu (51:52). Za moment radomska ekipa dwukrotnie trafiła za "trzy", najpierw Carl Lindbom, a potem Artur Mielczarek.
Ostatnią kwartę gospodarze zaczynali z przewagą sześciu punktów. Bardzo dobrze bronili dostępu pod własny kosz. Pięć minut przed końcem meczu po trójce Jarvisa Williamsa było 75:67. Ten sam zawodnik za chwilę dał drużynie 10 - punktowe prowadzenie.
W końcówce meczu mieliśmy festiwal "trójek". Po trafieniu Marcina Piechowicza było już praktycznie wiadomo, że w dwie minuty nie da się roztrwonić takiej przewagi (86:76).

(ZDJĘCIA) Zachwycająca forma pięknej, radomskiej trenerki. Pomogła już wielu ludziom