Za nami Enea Kozienice Triathlon 2023. Miłośnicy tego sportu rywalizowali w stolicy Puszczy Kozienickiej. Zobacz zdjęcia

Radosław Olchowski
Za nami 12 edycja Enea Kozienice Triathlonu.
Za nami 12 edycja Enea Kozienice Triathlonu. archiwum KCRiS Kozienice
Zawodniczki i zawodnicy, którzy sprawdzają swoje sportowe umiejętności w Triathlonie wystartowali na zawodach w Kozienicach. Znamy triumfatorów na poszczególnych dystansach Enea Triathlonu w stolicy Puszczy Kozienickiej.

Efektowne zawody w Triathlonie odbyły się w Kozienicach

Umiejętności pływackie na dystansie 750 metrów po Jeziorze Kozienickim, 21 km na rowerze gminnymi drogami oraz wytrwałość na 5 kilometrowym odcinku w biegu – oto dystans, który musieli pokonać uczestnicy głównej edycji Enea Kozienice Triathlonu.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Dawid Mielke z Bazanowic, który uzyskał czas 1:01,42, Drugi był Przemysław Szymanowski ze Starachowic (1:07,02), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Tkaczyk z Puław (1:07,24). Spośród zawodników z regionu radomskiego najlepszy okazał się Bartosz Dobrzański. Radomianin zajął 11. miejsce.

Z kolei wśród pań najlepsza okazała się Agnieszka Kropiewnicka z Warszawy (1:12,06), przed Pauliną Majos (Szczecin 1:13,41) oraz Joanną Kundziewicz (Warszawa, 1:22,37). Z zawodniczek z naszego regionu Klaudia Rybczyńska zajęła 59 lokatę.
Warto dodać, że w rywalizacji wystartowało blisko 150 osób.

Tymczasem na krótszym dystansie (375 metrów pływania, 10,5 km. jazdy na rowerze oraz 2,5 km biegu) wygrał Maciej Maślanko, przed Przemysławem Kropiwnickiem i Wojciechem Sową. Natomiast w rywalizacji pań na krótszym dystansie pierwsza była Martyna Kowalczyk z Pionek, która wyprzedziła Ewę Tarnowską z Lublina i kolejną lubliniankę Martę Gil. Na tym dystansie wystartowało 57 miłośników triathlonu.

Oprócz tego w Kozienicach rywalizowały triathlonowe sztafety oraz dzieciaki w aquathlonie.

Najlepsi w sztafetach okazali się przedstawiciele Puławy Triathlon Team w składzie Mirosław Wójtowicz, Wojciech Wójtowicz, Mateusz Krzysztof przed Megawatami Kozienice (Krzysztof Celuch, Sławomir Kurek, Grzegorz Sobczyk) oraz ekipą Prosponu (Michał Staniak, Hubert Bedyk, Sławomir Rusak).

Natomiast w zmaganiach najmłodszych pierwsze miejsce zajęła Juliana Kropwinicka z Warszawy, druga była Beata Książkiewicz z Kozienic, a trzecie miejsce zajęła Maja Goszczyńska z Grójca. Młodzieżowcy rywalizowali w pływaniu na 150 metrów oraz w biegu na dystansie jednego kilometra.