Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozdano nagrody za jakość i pomysły

marzena
Laureaci XIV edycji konkursu Świętokrzyska Nagroda Jakości.
Laureaci XIV edycji konkursu Świętokrzyska Nagroda Jakości. Aleksander Piekarski
W poniedziałek, 10 grudnia, na Świętokrzyskiej Gali Jakości w Kielcach wręczono nagrody w tegorocznych edycjach konkursów Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego - Świętokrzyska Nagroda Jakości oraz Świętokrzyski Racjonalizator.

W tegorocznej XIV edycji Świętokrzyskiej Nagrody Jakości wyłoniono trzech laureatów: Wodociągi Kieleckie, spółkę zajmującą się zaopatrzeniem w wodę oraz odbiorem i oczyszczaniem ścieków w kategorii dużych przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych, Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim jako placówkę publicznej służby zdrowia i Urząd Gminy Złota w kategorii samorząd. Wyróżnienie otrzymał producent części i podzespołów do samochodowych instalacji gazowych, zajmujący się także hurtową sprzedażą samochodowych instalacji gazowych. Palacar Michał Pala ze Skarżyska-Kamiennej w kategorii małych przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych.

 

Laureaci IV edycji konkursu Świętokrzyski Racjonalizator.

 

Rozstrzygnięto też IV edycję konkursu Świętokrzyski Racjonalizator. Nagrodę główną za patent na sposób zwiększania powierzchni czynnej elementów metalowych przyznano Bogusławowi Grabasowi. Wręczono też trzy wyróżnienia za patenty. Dla zespołu twórców Elżbiety Mocek-Selegi, Ryszarda Sygały, Stanisława Kandefera, Zbigniewa Zobka, Andrzeja Orlińskiego, Huberta Smorąga i Jerzego Dziubka za kocioł do utylizacji dymów wędzarniczych. Dla zespołu Marka Jaśkiewicza, Krzysztofa Ludwinka, Leona Prochowskiego i Karola Zielonki za stanowisko do symulacyjnego badania naprężeń dynamicznych. Zespołowi twórców: Wojciechowi Depczyńskiemu, Kazimierzowi Bolanowskiemu i Krzysztofowi Grysie za urządzenie do obróbki laserowej.

 

Nagrodzono także wynalazców. Zespół Piotra Słomkiewicza i Anny Świercz za sposób absorpcji amoniaku w procesie higienizacji osadów ściekowych. Dariusza Sadowskiego za sposób zdobienia motywów dekoracyjnych na zewnętrznych powierzchniach wyrobów szklanych. Zespół Krzysztofa Ludwinka, i Wojciecha Sadkowskiego za silnik cieplny Stirlinga. Zespół Rafała Jureckiego, Tomasza Stańczyka i Marka Jaśkiewicza za urządzenie do blokowania bram przesuwnych. Zespół Wojciecha Depczyńskiego i Magdaleny Piaseckiej za strukturę intensyfikującą wymianę ciepła przy wrzeniu. Ryszarda Dachowskiego i Annę Stępień za masę na wyroby silikatowe o podwyższonej wytrzymałości na ściskanie. Rafała Jureckiego za układ sygnalizowania kierowcy o mimowolnym naciskaniu na pedał sprzęgła. Ryszarda Dachowskiego i Annę Stępień za masę na wyroby silikatowe. Pawła Łaskiego, Jakuba Takosoglu, Ilonę Grzegorczyk i Sławomira Błasiaka za manipulator równoległy trójramienny o zamkniętym łańcuchu kinematycznym typu Delta, o trzech stopniach swobody. Pawła Łaskiego, Jakuba Takosoglu i Sławomira Błasiaka za pneumatyczny, proporcjonalny zawór rozdzielający. Jerzego Zbigniewa Piotrowskiego i Stanisława Szewczyka za zestaw turbiny wodnej i kierownicy nurtu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia