Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skrzydła 2014. Gmina Busko-Zdrój

Redakcja
Miasto i gmina Busko-Zdrój zwane „perłą Ponidzia” znane jest jako gościnne i przyjazne miejsce o licznych walorach leczniczych i kulturalnych. Jest to cenione od wielu lat uzdrowisko, którego podstawowym czynnikiem rozwoju są złoża wód siarkowych i jodkowo-bromkowych - największe bogactwa miasta. Gmina posiada liczne atrakcje turystyczno-rekreacyjne, między innymi szlaki spacerowe i rowerowe, XIX-wieczny park zdrojowy, zabytkowe „Łazienki” i bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych. Najważniejsze z nich to: Międzynarodowy Festiwal Muzyczny imienia Krystyny Jamroz, festiwal pod nazwą „Lato z Chopinem”, Buskie Spotkania z Folklorem czy Ogólnopolski Festiwal Piosenki imienia Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina”. Istnieje tu również nowoczesna baza sportowa - korty tenisowe, pływalnia miejska, hale sportowe oraz kąpielisko.

Busko-Zdrój w ostatnich latach przeżywa prawdziwą metamorfozę. Zrealizowano tu szereg projektów służących mieszkańcom i przyjeżdżającym gościom.

Najważniejsze z nich to rewitalizacja reprezentacyjnej promenady miasta, alei Mickiewicza spełniającej funkcję buskiego corso, idealnego miejsca spacerów i odpoczynku. Towarzystwo Urbanistów Polskich uhonorowało aleję Mickiewicza prestiżową nagrodą w kategorii „Rewitalizowana przestrzeń publiczna” w konkursie organizowanym pod honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Projekt buskiej alei zdobył nagrodę jako najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Polsce w 2012 roku prezentująca nową jakość.

Zobacz: Gala rozdania nagród Skrzydła 2014.

Zakończono również modernizację placu Zwycięstwa - rynku miasta, który zyskał zupełnie nową oprawę i stał się wizytówką miasta o funkcji reprezentacyjnej. W jego centrum stanęła nowoczesna, podświetlona fontanna. Na całym terenie wymieniono nawierzchnie i oświetlenie oraz nasadzono nową zieleń.

Stworzeniu z uzdrowiska miejsca jeszcze bardziej przyjaznego turyście służą również inne inwestycje tworzące nową jakość przestrzeni publicznej.

W parku zdrojowym oddano do użytku zmodernizowaną muszlę koncertową, a w jego otulinie, przy ulicy Kusocińskiego powstał nowoczesny kompleks sportowo-wypoczynkowo-rekreacyjny ze skateparkiem, boiskami do sportów plażowych i ścieżką zdrowia. W jego sąsiedztwie stworzono teren rekreacyjny wokół Stawu Niemieckiego, na którym powstały alejki spacerowe, miejsce do grillowania, pola biwakowe i wiele innych atrakcji służących odpoczynkowi.

Zmodernizowano miejski stadion, na którym między innymi zmieniono nawierzchnię bieżni na syntetyczną, unowocześniono rozbieg do skoku w dal i pole do pchnięcia kulą, zamontowano nowe siedziska i nagłośnienie. W centrum miasta z kolei powstaje nowa hala targowa z miejscami parkingowymi na dachu obiektu.

Gmina stale inwestuje w różne dziedziny życia: ochronę zdrowia, oświatę, bezpieczeństwo, turystykę i infrastrukturę oraz środowisko naturalne. Podjęto także działania służące przygotowaniu i uzbrojeniu nowych terenów inwestycyjnych w sąsiedztwie uzdrowiska, co pozwoli na dalszą rozbudowę bazy sanatoryjnej.

Busko-Zdrój to dynamicznie rozwijające się miasto uzdrowiskowe i jedno z najsłoneczniejszych miejsc w Polsce, które zaprasza wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu i odpoczynku!

Waldemar Sikora

Waldemar Sikora, burmistrz:
- Szeroki zakres działań podjętych w ostatnich latach nie tylko wpłynął na rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej i znaczącą poprawę wizerunku miasta, ale przede wszystkim zwiększył komfort życia mieszkańców i gości, ich wzajemną integrację oraz promocję i atrakcyjność naszej gminy. Buska strefa sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowa jest znakomitym przykładem takich działań. Nagroda „Skrzydła 2014” to dla nas ogromne wyróżnienie, prestiż i motywacja do dalszych działań.

Kapituła nagrody Skrzydła przyznała statuetkę za urządzenie strefy sportowo-wypoczynkowo-rekreacyjnej w rejonie ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju

Buska strefa sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowa powstała z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych jako doskonałe miejsce aktywnego spędzania wolnego czasu służące uprawianiu sportu na świeżym powietrzu. To bardzo ważna inwestycja, bowiem priorytetowe dla samorządu gminy jest podnoszenie standardu świadczonych usług i dbanie o jej estetykę zwłaszcza w zakresie rekreacyjno-wypoczynkowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia