Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Solidarność” ponawia apel o odwołanie prezesa "Premy” w Kielcach. W środę posiedzenie rady nadzorczej spółki

Paweł WIĘCEK
Zdaniem szefostwa regionalnych struktur związku brak dymisji Grzegorza Wysockiego doprowadzi do "spotęgowania spirali niepokoju społecznego”. Ministerstwo Skarbu Państwa zapewnia, że na bieżąco analizuje sytuację w "Premie”. Sprawą zajmie się rada nadzorcza.

W poniedziałek przed siedzibą firmy na ulicy Wapiennikowej w Kielcach odbyła się wspólna manifestacja "Solidarności” oraz OPZZ. Około 300 osób domagało się, by Ministerstwo Skarbu Państwa, właściciel Centrum Produkcyjnego Pneumatyki "Prema” S.A. w Kielcach, odwołało ze stanowiska prezesa Grzegorza Wysockiego. Przypomnijmy. To reakcja na wydarzenia z zeszłego poniedziałku, kiedy szef spółki zarządził kontrolę trzeźwości około 100 pracowników kończących pierwszą zmianę. Badanie przeprowadziła policja. Okazało się, że nikt z załogi, łącznie z prezesem Wysockim, nie był pod wpływem alkoholu.

 

STANOWISKO I PETYCJA

 

We wtorek prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego "Solidarności” przyjęło oficjalne stanowisko odnośnie sytuacji w "Premie”. W dokumencie czytamy między innymi: "Wszystkie okoliczności wskazują, że prezes utracił zdolność do zarządzania grupą społeczną jaką stanowią pracownicy. Dla dobra firmy, ludzi w niej zatrudnionych, a w konsekwencji dla przyszłości przedsiębiorstwa – jedyną rozsądną decyzją jest dymisja aktualnego prezesa”.

 

Z kolei Mieczysław Gójski, wiceprzewodniczący świętokrzyskiej "S”, w imieniu zgromadzonych na manifestacji opracował petycję. Zawarł w niej ten sam postulat.

"Żądamy od Ministra Skarbu Państwa – dotychczasowego właściciela spółki, natychmiastowego odwołania z funkcji dotychczasowego prezesa zakładu. Brak tej decyzji odczytamy jako przyzwolenie administracji na łamanie prawa, a w konsekwencji na spotęgowanie spirali niepokoju społecznego godząc w dobro naszej społeczności” – czytamy.

 

RESORT "ANALIZUJE”

 

We wtorek służby prasowe MSP poinformowały "Echo Dnia” w korespondencji elektronicznej, iż resort "na bieżąco analizuje sytuację w Spółce”. Jak dodano, "zgodnie z informacją Przewodniczącej, w trybie pilnym, na środę zwołane zostało posiedzenie Rady Nadzorczej. Jednym z punktów porządku obrad będzie analiza bieżącej sytuacji w Spółce” – napisała rzecznik prasowy MSP Katarzyna Kozłowska.

 

Wiadomo także, jakie będą dalsze koleje procesu prywatyzacyjnego "Premy”. Jak już informowaliśmy, po zajściach z ubiegłego poniedziałku w zasadzie w przedzień podpisania finalnej umowy z kupna spółki wycofało się konsorcjum firm Effector i Effect Glass.

 

Katarzyna Kozłowska napisała w e-mailu do redakcji "Echa Dnia”, że "bezskuteczny upływ terminu wyłącznych negocjacji skutkuje podjęciem negocjacji z innymi dopuszczonymi do negocjacji podmiotami to jest Przedsiębiorstwem Badań i Ekspertyz Środowiska SEPO Sp. z o.o. z siedzibą w Knurowie, Stalmot &Wolmet S.A. z siedzibą w Nidzicy, konsorcjum AMATHUS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z siedzibą w Warszawie oraz "DOMAR” Małopolska S.A. z siedzibą w Krakowie”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia