Dwa medale tenisistek stołowych SPAR-Zamku Tarnobrzeg w mistrzostwach Europy

Piotr Szpak
Li Qian wróciła z Mistrzostw Europy z brązowym medalem.
Li Qian wróciła z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Grzegorz Lipiec
Z dwoma brązowymi medalami wrócą z rozegranych w Rosji zawodniczki drużyny mistrzyń Polski SPAR-Zamku Tarnobrzeg. To kolejny piękny sukces reprezentantek tarnobrzeskiego klubu.

Obywa medale zdobyte zostały przez Li Qian i Han Ying w grze deblowej. W meczu o awans do półfinału oznaczającym, zdobycie co najmniej brązowego medalu Li Qian oraz jej deblowa partnerka reprezentantka Holandii LI Jie pokonały po zażartej walce debel Polek Natalia Partyka (SPAR-Zamek Tarnobrzeg) i Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew) 4:3 (7:11, 6:11, 11:9, 13:11, 10:12, 12:10, 11:3. Pierwsze dwa sety wygrały Partryka i Grzybowska, ale później dominowały już Li Qian i LI Jie. Przeciwniczkami polko-holenderskiej pary w walce o final były: reprezentantka Węgier Georgina Pota oraz Rumunii Elizabeta Samara. Niestety, wegiersko-rumuńska para okazała się lepsza wygrywając 4:2 (13:11, 11:6, 9:11, 3:11, 11:7, 12-10).

Druga z zawodniczek tarnobrzeskiego klubu Han Ying grając w parze z reprezentantką Niemiec Irene Ivancan w walce o finał pokonały gospodynie mistrzostw reprezentantki Rosji Marię Dolgik oraz Polinę Michaiłową po zaciętej siedmiosetowej walce 4:3 (11:7, 11:6, 11:6, 6:11, 6:11, 7:11, 12:10). Decydujący siódmy set był wręcz horrorem a siły włożone przez Niemki w en pojedynek miały konsekwencje w półfinale. W nim Ying oraz Ivancam zmierzyły się z reprezentantkami Turcji Hu Melek oraz Hiszpanii Yanfei Shen. Turecko-hiszpańska para okazała się lepsza pokonując Han Ying oraz Irene Ivancan 4:1 (16:14, 11:5, 13:11, 9:11, 14:12).

Mimo małego niedosytu spowodowanego brakiem gry naszych zawodniczek o złote medale tak Li Qian jak i Han Ying potwierdziły wielką klasę, a co najważniejsze będą mogły walczyć w grze deblowej o występ w Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii.

Nie powiodło się natomiast naszym zawodniczkom w singlu. W pojedynku o awans do 1/8 finału Li Qian przegrała z Niemką Solją Petrissą 2:4 (13:15, 11:9, 11:8, 10:12, 5:11, 8:11).

Bliska awansu do półfinału i zdobycia co najmniej brązowego medalu była Han Ying, która jednak przegrała ćwierćfinałowy pojedynek ze świetnie dysponowaną w Jekaterinburgu Rosjanką Poliną Mikailową 2:4 (13:15 , 11:9, 11:8, 10:12, 5:11, 8:11).

- Kiedy z Mistrzostw Europy wraca się z dwoma medalami to nie można być niezadowolonym. Nasze zawodniczki kolejny raz stanęły na wysokości zadania i można im tylko serdecznie pogratulować - cieszył się szkoleniowiec tenisistek stołowych SPAR-Zamku Tarnobrzeg Zbigniew Nęcek.