Udany występ badmintonowych weteranów z Nowej Dęby

Piotr Szpak
W Mielcu z udziałem wielu zawodniczek i zawodników z Polski Południowo-Wschodniej rozegrany został już 98 Turniej Grand Prix Victora Amatorów i Weteranów w badmintonie.

Kolejny bardzo dobry występ zanotowali na swoim koncie zawodnicy z Nowej Dęby. W grze pojedynczej w kategorii oldbojów bardzo dobrze spisał się najstarszy uczestnik tego turnieju, 56-letni trener badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio, który w efektownym stylu wywalczył pierwsze miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się Jacek Tomasiewicz, a na czwartym Mieczysław Sitko.

W kategorii "Runners Up" czyli zawodników nie uczestniczących w rozgrywkach ligowych Adam Bunio wywalczył trzecie miejsce.
W kategorii gier podwójnych drugie miejsce wywalczył debel: Adam Bunio/Mieczysław Sitko. Bunio powrócił na mieleckie korty po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej obowiązkami trenerskimi. Jako jedyny ze wszystkich uczestników stawał na podium dla zwycięzców trzykrotnie. Było to już 115 zwycięstwo i 171 podium Adama Bunio na mieleckich kortach w ponad 10-letniej historii trwania cyklu tych zmagań.

Tym samym do znakomitej formy młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba, którzy w tym roku zrobili prawdziwą furorę na badmintonowych kortach całej Polski, dostroili się również nowodębscy weterani.

Archiwum klubowe Badmintonowi weterani z Nowej Dęby, stoją od lewej: Mieczysław Sitko, Adam Bunio i Jacek Tomasiewicz, klęczy Mateusz Piekarz.