Wspaniała inauguracja Tauron Basket Ligi dla koszykarzy Siarki Tarnobrzeg!!!

Piotr Szpak
Po końcowej syrenie w drużynie Siarki zapanowała wielka radość.
Po końcowej syrenie w drużynie Siarki zapanowała wielka radość. Marcin Radzimowski
W sobotnim meczu pierwszej kolejki Tauron Basket Ligi Siarka Tarnobrzeg pokonała Śląsk Wrocław 75:74 (17:21, 22:15, 22:23, 14:15).

Siarka: Młynarski 15 (3x3), Harris 14 (3x3), Bell 13, Wall 10, Robbins 10 - Zalewski 9 (3x3), Patoka 4, Paul.

Śląsk: Williams 15, Madden 15 (1x3), Chanas 11 (3x3), Kowalenko 11, Jankowski 9 (3x3) - Heath 11, Sutton 2, N. Kulon, Jarmakowicz, Stawiak.

Sędziowali: Janusz Calik, Dariusz Lenczkowski, Robert Zieliński. Widzów: 650.

Taką inaugurację nowego sezonu tarnobrzescy fani basketu mogli sobie tylko wymarzyć. Po emocjonującym i stojącym na bardzo dobrym poziomie spotkaniu gospodarze pokonali faworyzowaną wrocławską drużynę po dramatycznej końcówce.

Na 41 sekund przed zakończeniem spotkania, po trafieniu Brandona Heatha goście wygrywali 74:73. Kibice oglądali już mecz na stojąco, bowiem emocje były olbrzymie. Na 13 sekund przed końcem spotkania Daniel Wall w podkoszowym zamieszaniu zdobył decydujące o zwycięstwie gospodarzy dwa punkty i na trybunach nastąpił szał radości.

Po raz pierwszy wykorzystano videopowtórkę, z której arbitrzy skorzystali w końcówce trzeciej kwarty chcąc ustalić ile czasu zostało drużynie Śląska do rozegrania akcji i zakończenia tej kwarty.

- To było piękne i zasłużone zwycięstwo. Mamy dobrą drużynę, która w tym pierwszym meczu sezonu spisała się na medal pokazując charakter - mówił chwilę po spotkaniu trener, a jednocześnie prezes tarnobrzeskiego klubu Zbigniew Pyszniak.