Koszykarze Stali Stalowa Wola pokonali Tur Bielsk Podlaski.
Koszykarze Stali Stalowa Wola pokonali Tur Bielsk Podlaski. Grzegorz Lipiec
Koszykarze drugoligowej Stali Stalowa Wola pokonali 84:75 Tur Bielsk Podlaski.

Stal Stalowa Wola - Tur Bielsk Podlaski 84:75 (24:21, 22:20, 16:14, 22:20)

Stal: Partyka 19, Konieczny 5 (1x3), Zaguła 28, Łabuda 11 (3x3), Wojtanowicz 1 - Pietras 9, Pawlus 6, Kułaga, Bandyga.

Tur: Jóźwiuk 12, Zabielski 18, Mateusz Bębeniec 5, Kuczyński 32 (2x3, 14 zb.), Dmitruk 2 - Łukaszewicz 4, Maciej Bębeniec 2, Wójtowicz, Buczyński, Tomczuk, Zdanowicz.

Koszykarze Stali Stalowa Wola odnieśli w sobotni wieczór kolejne ważne ligowe zwycięstwo. Przez całe spotkanie z Turem Bielsk Podlaski to właśnie zielono-czarni byli na prowadzeniu. Świetnie prezentował się Dawid Zaguła, który w całym spotkaniu rzucił 28 oczek. W drugiej połowie punktować zaczął Rafał Partyka (19 punktów, 7 zbiórek). Najwięcej emocji wzbudziła ostatnia kwarta. Kiedy na 4 minuty przed końcem meczu za dwa trafił Łukasz Kuczyński goście z Bielska Podlaskiego mieli cztery punkty straty zaczęło się robić nerwowo. Na szczęście dla zielono-czarnych skuteczni byli Zaguła, a przede wszystkim Tomasz Pawlus i Mateusz Łabuda, który rzucił trzy trójki, w tym ostatnią na 58 sekund przed końcową syreną. Wtedy Stal uzyskała osiem punktów przewagi i nie mogła już przegrać tego meczu. To trzecia ligowa wygrana Stali w tym sezonie.