Koszykarze Stalówki wygrywają we własnej hali

Grzegorz Lipiec
Koszykarze Stali Stalowa Wola mają powody do radości.
Koszykarze Stali Stalowa Wola mają powody do radości. Grzegorz Lipiec
W sobotnim meczu koszykarskiej drugiej ligi Stal Stalowa Wola wygrała 77:66 ze Shmoolky Warszawa.

Stal Stalowa Wola - Shmoolky Warszawa 77:66 (19:16, 25:18, 12:17, 21:15)

Stal: Partyka23, Zaguła 15, Konieczny 9, Pawlus 15, Łabuda 3 - Nowak 5, Pietras 5, Karlik, Czopor, Szwedo.

Shmoolky: Mikołaj Motel 14, Nawrot 8, Przygucki 8, Rudko 11, Nałęcz 10 - Grębski 6, Maksymilian Motel 5, Łapiński 4, Fronc, Nogajski.

Po pechowej porażce z AZS-em UMCS Lublin koszykarze Stali Stalowa Wola w pełni się zrehabilitowali. W sobotni wieczór wygrali ze stołeczną ekipą Shmoolky. Praktycznie od początku meczu Stal była stroną dominującą. Na przerwę Stal schodziła prowadząc dziesięcioma punktami. W ekipie zielono-czarnych świetnie w ataku spisywali się Rafał Partyka, Dawid Zaguła oraz Tomasz Pawlus. Po przerwie Stal chyba za bardzo się rozluźniła i goście z Warszawy odrobili nieco straty. W pewnym momencie miejscowi prowadzili zaledwie 44:41. Na szczęście szybko podopieczni trenera Bogdana Pamuły weszli na odpowiedni rytm i nie pozwolili już Shmoolky na zbyt wiele.

Najwięcej punktów w zespole Stali rzucił Partyka (23 punkty). W drużynie gości najskuteczniejszy był Mikołaj Motel (14 punktów).