Pięć medali przywieźli ze Spały lekkoatleci ZTE Radom

W.Ł.
Martyna Kotwiła (z numerem 905) zdobyła w Spale brązowy medal na 60 metrów wśród juniorek młodszych. pzla
Pięć medali, w tym jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe przywieźli z halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych lekkoatleci ZTE Radom. Duże brawa dla sportowców tego klubu i ich trenerów.

Złoto i rekord życiowy
Już w piątek w pierwszym dniu mistrzostw Polski złoty medal w biegu na 3000 metrów juniorów zdobył Mateusz Kaczor, reprezentant ZTE Radom.

Podopieczny trenera Leszka Trzosa pobiegł w znakomitym stylu. Wygrał z czasem 8.26.94 minuty. Ten wynik jest nowym rekordem życiowym, Drugiego na mecie Michała Roguskiego z Pogoni Siedlce wyprzedził o prawie trzy sekundy (czas 8.29.74). Trzeci był Kamil Bielawski (Olimp Strawczyn) z czasem 8.43.24.

Drugi podopieczny trenera Leszka Trzosa

Na drugi medal podopiecznego trenera Leszka Trzosa czekaliśmy do sobotniego wieczoru. W biegu na 1500 metrów juniorów brązowy medal zdobył Mateusz Dębski. Uzyskał czas 3.58.32 minuty. Ten wynik jest też rekordem życiowym radomskiego lekkoatlety. Mistrzem Polski został Patryk Marmon z Budowlanych Nowy Sącz z czasem 3.55.89.

W sobotę brązowy medal zdobyła w biegu na 60 metrów juniorek młodszych Martyna Kotwiła. Podopieczna trenerki Bożeny Jadczak uzyskała czas 7.74 sekundy. Wynik ten jest rekordem życiowym Martyny.

Srebro na 300 metrów

Mocnym akcentem zaczął się trzeci dzień mistrzostw Polski. Natalia Wosztyl w biegu na 300 metrów juniorek młodszych została wicemistrzynią Polski. Natalia uzyskała czas 39.92 sekundy. Złoty medal z czasem 39.57 sekundy zdobyła Karolina Łozowska z Podlasia Białystok. Czwarte miejsce w finale A zajęła koleżanka klubowa Natalii. - Izabela Smolińska z czasem 40.87. Wosztyl i Smolińska to podopieczne trenerki Bożeny Jadczak.

Pchnęła kulą po brązowy medal

Joanna Hajdrowska pchnęła trzykilogramową kulę na odległość 14.37 metra (rekor życiowy). Ten wynik dał podopiecznej trenera Marcina Waśniewskiego brązowy medal wśród juniorek młodszych.

Inne ciekawsze wyniki reprezentantów ZTE Radom i Orląt Radom: 400 metrów juniorek: 4. Kamila Drabik - 58.82 sekundy , skok wzwyż juniorek młodszych: 4. Karolina Wilk - 167 cm, 11. Kamila Płachta - 160 cm, 800 metrów juniorek: 6. Paulina Waśniewska - 2.19.20 minuty, 1000 metrów juniorek młodszych: 8. Małgorzata Czarnota - 3.01.55 minuty, pchnięcie kulą juniorów młodszych: 13. Jakub Potępski (wszyscy ZTE) - 13.47 metra, 60 metrów juniorów, finał B: 3. Michał Czyż (Orlęta) - 7.09 sekundy, 60 metrów juniorów młodszych, finał B: 6. Olgierd Michniewski (ZTE) - 8.73 sekundy.