Stal Gorzyce jest już mistrzem jesieni

PISZ
Po zdobyciu zwycięskiego gola w meczu z Unią Nowa Sarzyna radość w drużynie Stali Gorzyce była olbrzymia. Mecz był bardzo emocjonujący Marcin Radzimowski
Bójki, zadymy i czerwone kartki w meczu na szczycie rundy jesiennej. Zdziary nadal zaskakują na plus. Wisan Skopanie gra do końca i wygrywa. Kamień podziobany przez piłkarzy Orła Rudnik

Stal Gorzyce 2 (0)
Unia Nowa Sarzyna 1 (0)

Bramki: Korzonek 71, B. Leśniowski 90+4 - Filip 55.

Stal G.: Paź - Idec III, Syguła I, Bernaś, Radzimowski - B. Leśniowski, Świąder, Pietrucha (30 Wiśniewski), M. Leśniowski I- Korzonek I, Sojecki (66 Falasa).

Unia NS: Osipa - Klocek, Pieróg. Kulec I, Błajda I- Filip, Florek, Bigas III, Sobota I(65 Kusy) - Błajda (62 Grześkiewicz), Gnatek.

Sędziował: Jakub Koza z Dębicy. Widzów: 500.

Bardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis, ale szczęście w meczu na szczycie uśmiechnęło się do gospodarzy.

Dawno już na gorzyckim stadionie nie było tak wielu kibiców. Przeżyli oni sporo emocji. Niestety, nie każdy potrafił się zachować dlatego arbiter z Dębicy musiał dwukrotnie przerywać spotkanie w tym raz nawet na siedem minut.

Goście mieli sporo pretensji do arbitrów sobotniego spotkania. Po pierwszej bezbramkowej połowie po przerwie rozgorzały emocje. Pierwsi gola strzelili sarzynianie, ale miejscowi szybko odpowiedzieli. Kiedy wydawało się, że dojdzie do podziału punktów po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najprzytomniej zachował się Bartosz Leśniowski zdobywając zwycięskiego gola dla gorzyckiego zespołu.

LZS Zdziary 2 (0)
Pogoń Leżajsk 0 (0)

Bramki: Pachla 86, Spyrka 90.

Zdziary: Płoskoń - Pachla, Startek, K. Węgliński, P. Cichoń - W. Urbanik (65 M. Węgliński), A. Cichoń, Gruszczyk (76 Tofil), K. Urbanik - P. Wojtas (72 Spyrka), R. Wojtas.

Pogoń: Mazur - Skica, Bubiłek, Bukowski, Kusy - Leja, Karnacki, Dąbek, Kłak - Czarniecki I, Plichta (80 Wach).

Sędziował: Mariusz Myszka ze Stalowej Woli. Widzów: 150.

Ci z kibiców, którzy przyszli na stadion w Zdziarach nie żałowali czasu spędzonego na nim. Mecz był bardzo emocjonujący, a najważniejsze jego momenty miały miejsce w ostatnich minutach. Kiedy wydawało się, że dojdzie do bezbramkowego remisu gospodarze przeprowadzili ładną akcję, po której Łukasz Pachla ku uciesze miejscowych kibiców umieścił piłkę w bramce zespołu z Leżajska. Goście rzucili się do uratowania punktu, ale miejscowi tylko na to czekali i po raz drugi pokonali Osipę.

- Mamy bardzo dobą, mądrze grającą i wiele potrafiąca drużyną - mówił po sobotnim smeczu z nieukrywaną satysfakcjaąprezes Ludowego Zespołu Sportowego Zdziary Albert Sałęga.

Stal II Stalowa Wola 3 (2)
Słowianin Grębów 0 (0)

Bramki: Kowalski 31, Mistrzyk 39, 63.

Stal II: Drzymała - Ujda (70 K. Bąk), Jagiełło, Stelmach (57 Cesnyka), Kołodziej - Szewczyk, Siudak (46 B. Bąk), Mistrzyk, Giel - Szoja (47 Łyp), Kowalski (70 Kazio).

Słowianin: Kozieł - Rzepiela (71 Burdzy), Krasoń, Kozioł, Dul - Kułaczkowski, Telka (70 Maciuba), Rożek (67 Rak), Rutyna (57 Wilk) - Szczepański, Stąporski (80 Janeczko).

Sędziował: Marcin Okręciński z Zaklikowa. Widzów: 150.

Mecz rozegrany został na bardzo dobrze przygotowanym boisku w Rozwadowie, a gra obu drużyn mogła podobać się kibicom.

Grębowianie rozpoczęli bardzo odważnie, ale Telka i Stąporski nie wykorzystali stuprocentowych sytuacji do zdobycia goli. W miarę upływu czasu wyraźniejszą przewagę zyskiwali stalowowolanie, którzy udokumentowali ją zdobyciem dwóch goli.

Po zmianie stron tempo gry nieco spadło, a trenerzy postanowili dać szansę rezerwowym.

Unia Skowierzyn 1 (0)
Wisan Skopanie 2 (0)

Bramki: Laskowski 69 - Jarosz 54, Kubisztal 90+5.

Piłkarze Wisanu potwierdzili, że są drużyną walczacą do ostatnich sekund. Tak było w Skowierzynie. W piątej minucie doliczonego czasu Dariusz Kubisztal zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

W innych meczach: Olimpia Solo Pysznica - San Wrzawy 4:3 (1:2), Kozłowski 10, 55, 70, Tabaka 77 - Michał Fietko 15, Maciej Fietko 25, Machowski 75; Transdźwig Stale - Mokrzyszów Tarnobrzeg 1:1 (1:0), Walski 19 - Guściora 48 z karnego; Sokół Kamień - Orzeł Rudnik 2:3 (1:2). M. Socha 10, 84 - Szopa 20, Pędlowski 57, Kozioł 70; Jeziorak Chwałowice - KP Zarzecze 2:2 (2:0), Kurkiewicz 1, 31 - D. Kobylarz 54, Ł. Kobylarz 64.