I liga futsalu. Ważna wygrana Nowin

Redakcja
Kamil Markiewicz
Bardzo dobrze zaczeli sezon zawodnicy GKS Ekom Futsal Nowiny. W meczu inaugurującym sezon 2015/16 w grupie południowej I ligi futsalu pokonali 5:3 groźny zespół AZS UMCS Lublin.

GKS Ekom Futsal Nowiny - AZS UMCS Lublin 5:3 (2:0)

Bramki: Emil Lurzyński 6, 19, 39, Paweł Markowicz 31, Dominik Szymkiewicz 38 - Przemysław Kowalczyk 34, 39, Jakub Drzewiecki 27.

GKS: Dobrodziej - Radomski, Ponikowski, Szymkiewicz, Strzębski - Majcher, Pióro, Lurzyński, Łabęcki, B. Król, Markowicz, D. Król, Rusiecki.

Mecz zaczął się dobrze dla gospodarzy, którzy objeli prowadzenie po sprytnie rozegranym rzucie rożnym. Piłkę przepuścił Paweł Markowicz, trafiła ona do Emila Lurzy-ńskiego, który wyprowadził GKS na prowadzenie. Tuż przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, tym razem po książkowo wyprowadzonym kontrataku.

Po przerwie podopieczni Piotra Lichoty również pokazali się z dobrej strony i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

W innych meczach: Marex Chorzów - GKS Tychy 1:2, ETA Dąbrowa Górnicza - Stal Mielec 4:5, MKF-Renex Grajów - Berland OSiR Komprachcice 11:1.

1. MKF-Renex Grajów 1 3 11-1
2. GKS Futsal Nowiny 1 3 5-3
3. Stal Mielec 1 3 5-4
4. GKS Tychy 1 3 2-1
5. TPH Polkowice 0 0 0-0
FC Pyskowice 0 0 0-0
Heiro Rzeszów 0 0 0-0
Orzeł Jelcz-Laskowice 0 0 0-0