Sparta Caffaro Kazimierza Wielka wygrała ze Spartakusem Aureus Daleszyce (WIDEO, zdjęcia)

Kamil Markiewicz
Krzysztof Kozieł (z prawej) strzelił gola dla Sparty Caffaro.
Krzysztof Kozieł (z prawej) strzelił gola dla Sparty Caffaro. Kamil Markiewicz
Spartakus Aureus Daleszyce uległ w sobotę innemu beniaminkowi z naszego regionu, czyli Sparcie Caffaro Kazimierza Wielka 0:2.

III liga. Spartakus Aureus Daleszyce - Sparta Caffaro Kazimi...

Spartakus Aureus Daleszyce - Sparta Caffaro Kazimierza Wielka 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Krzysztof Kozieł 14 min. z karnego, 0:2 Pape Drame 40.

Spartakus: Kołomański 5 - Bętkowski 5 (79. Maciejewski nie klas.), Gębura 5, Stefański 4, Kaczmarek 6 - Skrzypek 5, Wołowiec 6, Blicharski 5, Jeziorki 3 (46. Sitarz 3) - Gil 3 (54. Kabaniuk 2), Mojecki 4 (64. Olejarczyk 2).

Sparta: Iliński 6 - Adamczyk 6, Tyrpuła 6, Czajka 6, Kret 6 - Kawula 6, Downar-Zapolski 6, Drame 7 (89. Łakota nie klas.), Pamintasu 7 (83. Dziwiszewski nie klas.) - Wołowski 5 (60. Musiał 3), Kozieł 6 (60. Wąż 3).

Kartki: żółte: Bętkowski, Skrzypek (Spartakus), Wołowski, Kawula, Drame (Sparta). Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce). Widzów: 300.

Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. W 9 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Kaczmarek. Piłka po jego uderzeniu zmierzała wprost w "okienko", ale na straży stał Michał Iliński, który wybił futbolówkę poza boisko. W 11 minucie gola dla Sparty mógł strzelić Jakub Pamintasu, jednak po jego uderzeniu z 7 metrów piłka przeleciała nad poprzeczką. W 13 minucie Tomasz Stefański faulował w polu karnym Krzysztofa Kozieła. Arbiter bez wahania wskazał na "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał sam poszkodowany, wyprowadzając kazimierski zespół na prowadzenie. Gospodarze rzucili się do ataku. W 22 minucie gola strzelił Bartosz Gębura, ale sędzia go nie uznał, dopatrując się pozycji spalonej. W 35 minucie do wyrównania mógł doprowadzić Karol Mojecki, ale w dogodnej sytuacji w polu karnym nie zdołał opanować futbolówki. W 40 minucie goście podwyższyli prowadzenie. Kozieł przejął piłkę w środku boiska, zagrał do Pamintasu, który po kontrataku dograł do wbiegającego w pole karne Pape Drame, ten mocnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce.

Po przerwie na boisku było dużo walki, ale w większości toczyła się ona w środkowej strefie boiska. W 67 minucie ciekawą akcję przeprowadzili goście. Paweł Czajka przejął piłkę w środku boiska i dograł do Andrzeja Musiała, ten wbiegł w pole karne i strzałem z 10 metrów trafił wprost w golkipera gospodarzy Marcina Kołomańskiego. W 70 minucie ponownie ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kaczmarek, ale na stanowisku stał Iliński, który wybił futbolówkę poza boisko. Do końca spotkania obraz gry się nie zmienił. Było dużo walki, która jednak nie przekładała się na sytuacje podbramkowe.

Dariusz Kozubek, Spartakus Aureus: - Bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie. Wiedzieliśmy, że Sparta jest dobrym zespołem. Po indywidualnym błędzie naszego obrońcy goście mieli rzut karny, który pewnie wykorzystali. Ta sytuacja zaważyła, ponieważ moim zawodnikom po utracie gola grało się znacznie trudniej. Później próbowaliśmy wyrównać, ale to się nie udało. To ewidentnie nie był nasz dzień.

Stanisław Owca, Sparta Caffaro: - Przyjechaliśmy do Daleszyc po trzy punkty. Uważam, że gramy bardzo dobrą piłkę i będziemy zdobywać punkty, wygrywać mecze. Nie boimy się nikogo w tej lidze. Nastawiałem zawodników na spotkanie walki i takie ono było. Podobny mecz rozegraliśmy w czwartej lidze, w którym popełniliśmy mnóstwo błędów. Ten pojedynek wyglądał całkiem inaczej.