Dużo bramek w sparingach, strzelali też testowani piłkarze

/Dor/
KSZO 1929 przegrał mecz kontrolny ze Stalą Mielec 0:3. Przy piłce pomocnik ostrowieckiej drużyny Radosław Mikołajek. Mirosław Rolak
Drużyny piłkarskie z naszego regionu rozegrały kolejne mecze kontrolne. Padło dużo bramek, trenerzy testowali kolejnych zawodników.

KSZO 1929 Ostrowiec - Stal Mielec 0:3 (0:2)
Bramki: Bartosz Nowak 40, Szymon Sobczak 45, Tomasz Prejs 65.
KSZO 1929: Szram - Stachurski, Pietrasiak, Łatkowski, Sołtykiewicz - Jamróz, Czajkowski, Jagiełło, Mikołajek, Nogaj - Gębalski oraz Wierzgacz, Madej, Mianowany, Kalista, Kapsa, Mężyk.

KSZO 1929 Ostrowiec - JKS Jarosław 4:2 (3:1)
Bramki: dla KSZO 1929: Kamil Dziadowicz 14, 65, Mateusz Mąka 38, Jakub Kapsa 20.
KSZO 1929: Wierzgacz - Mężyk, Wochniak, Grunt, Bełczowski - Kalista, Madej, Mianowany, Kapsa, Mąka - Dziadowicz oraz Niedobit, Niziołek, Rola.

-Jeśli chodzi o mecz ze Stalą, to rywal był lepszy. Bramki traciliśmy po prostych błędach. Martwi mnie to, że kontuzji stawu skokowego doznał Mirek Kalista i czeka go około dziesięciu dni przerwy w treningach. W drugim sparingu byliśmy wyraźnie lepsi, dobrze wypadli młodzi zawodnicy z Centralnej Ligi Juniorów - powiedział Tadeusz Krawiec, trener KSZO 1929 Ostrowiec.

Wisła Sandomierz - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:2 (0:2)
Bramki: dla Wisły: Mateusz Michalski 67, Mateusz Lampart 75.
Wisła: I połowa: Jakus - Korona, Beszczyński, Mykytyn, Bażant - Górny, Szepeta, Burzyński, Szustak - Dziadzio, Stróżak. II połowa: Strąk - Korona, Sudy, Zimoląg, Chorab - Lampart, Świrk, Łata, Bukała - Kwiecień, Michalski.
Jedną z bramek dla Wisły zdobył pozyskany w piątek Mateusz Lampart, zawodnik drugoligowej Puszczy Niepołomice. Zespół z Sandomierza poszukuje jeszcze jednego bramkarza (pozyskany już został Kamil Szewczyk). Testowany był 24-letni Dawid Jakus, były bramkarz między innymi KSZO Junior Ostrowiec i Lubrzanki Kajetanów.

Czarni Połaniec - Olimpia Pogoń Staszów 4:3 (3:1)
Bramki: dla Czarnych Roman Lazarowicz 10, Piotr Mazurkiewicz 20, Tomasz Wolan 27, Damian Skiba 70.
Czarni: Kierzkowski - Załucki, Zięba, Witek, Krępa - Obierak, Ryguła, Lazarowicz, Skiba, Mazurkiewicz Wolan oraz Nowak, Cecot, Meszek, Walenciak.
-Był to dużo lepszy sparing w naszym wykonaniu niż tydzień temu. Popełniliśmy jeszcze trochę błędów taktycznych, ale wynikało to między innymi z tego, że dużo trenowaliśmy ostatnio w siłowni. Zawodnicy czuli to „w nogach” - powiedział Tomasz Kiciński, trener Czarnych.

Świt Ćmielów - Star Starachowice 4:1 (2:0)
Bramki: dla Świtu: Michał Kosowski 15, 30, Krzysztof Świątek 60, Marcin Stępień 72 - 52 z karnego
Świt: Kruzel - Świątek, Romanowski, Cichocki, Kaczmarczyk - Ćwik, Kotwa, A. Mularski, Mazepa - M. Mularski, Kosowski oraz Michałowski, Stępień, Relikowski, Fulara, Jedlikowski, Góral.
Dwie bramki dla Świtu zdobył Michał Kosowski, testowany napastnik, który ostatnio występował w Kamiennej Brody.

Moravia Morawica - TS 1946 Nida Pińczów 0:1 (0:1)
Bramka: Marcin Szafraniec 8.
Nida: Zyguła - Kempkiewicz, Ciacia, Szafraniec, Bisikiewicz - Sadowski, Łuszcz, Mika, Piwowar - Gajda, Nogacki oraz Krzak, Sobczyk, Toboła, Szczygieł, Brzezoń, Kłys.