Znowu bez bramki i bez wygranej w Kielcach. Korona zremisowała z Podbeskidziem 0:0 (WIDEO, zdjęcia)

dor
W meczu 11. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Korona bezbramkowo zremisowała w Kielcach z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Relacja live - zobacz zapis

Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko – Biała 0:0

Korona: Małkowski – Fertovs, Dejmek, Wilusz, Sylwestrzak Ż – Pawłowski (64. Pilipczuk), Grzelak, Jovanović Ż, Cebula (73. Przybyła), Sierpina – Cabrera (81. Aankour).

Podbeskidzie: Zubas – Pazio, Nowak, Kolcak Ż, Mójta – Sokołowski Ż, Kato Ż, Możdżeń (90+1 Kołodziej), Kowalski (81. Adu) – Szczepaniak, Demjan (61. Deja).

Sędziował: Krzysztof Jakubik z Siedlec. Widzów: 5404.

Korona zaczęła niezwykle umotywowana. Chciała sobie przypomnieć, jak smakuje zwycięstwo na Kolporter Arenie (ostatnio doświadczyła tego 19 lipca, w spotkaniu pierwszej kolejki z Jagiellonią Białystok wygranym 3:2).

Próbowała zaskoczyć Emilijusa Zubasa strzałami z dystansu. W 2 minucie obronił on uderzenie Bartłomieja Pawłowskiego z 20 metrów, w 9 minucie mocny strzał Rafała Grzelaka z 25 metrów, a w 12 minucie instynktownie odbił piłkę po strzale Airama Lopeza Cabrery. Hiszpanowi z prawej strony dogrywał Łukasz Sierpina.

EKSTRAKLASA - 11. kolejka - wyniki, tabela

W 14 minucie próbkę dużych indywidualnych umiejętności dał Marcin Cebula. Minął trzech zawodników Podbeskidzia i gdy miał kilka metrów do bramki i składał się do strzału, w ostatniej chwili wślizgiem udanie interweniował Adam Pazio. Trener Podbeskidzia Robert Podoliński mógł odetchnąć z ulgą.

W 34 minucie znowu na drodze do bramki stanął Zubas, który instynktownie obronił strzał z lewej nogi Vlastimira Jovanovicia. Podbeskidzie odpowiedziało w 40 minucie – strzałem głową Zbigniewa Małkowskiego próbował pokonać Mateusz Szczepaniak, ale bramkarz Korony był na posterunku.

W 42 minucie żółtą kartką upomniany został Jovanović, za – zdaniem sędziego – próbę wymuszenia rzutu wolnego. Chwilę później za ostre wejście w Cabrerę żółty kartonik ujrzał Marek Sokołowski.

W 53 minucie po dośrodkowaniu Aleksandrsa Fertovsa, który na prawej obronie zastąpił innego Łotysza Vladislavsa Gabovsa, główkował Pawłowski. Niestety, niecelnie. W 56 minucie na kolejny strzał zdecydował się Sierpina, na raty obronił go Zubas.

W 73 minucie trener Marcin Brosz desygnował do gry najlepszego strzelca Korony Michała Przybyłę. W 80 minucie mógł zostać bohaterem meczu. Główkował po centrze Cabrery, ale ten strzał najwyraźniej mu nie wyszedł. Chwilę wcześniej gorąco było pod bramką Korony. Po wrzutce Adama Mójty w dogodnej sytuacji był Krystian Nowak, ale z kilku metrów uderzył niecelnie.

Korona znowu więc nie wygrała na Kolporter Arenie. Do swojego dorobku dopisała punkt, ale może niepokoić to, że w czterech ostatnich spotkaniach nie zdobyła bramki – 0:0 z Lechią w Gdańsku, 0:2 z Górnikiem Łęczna u siebie, 0:0 z Wisłą w Krakowie i dziś 0:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała na Kolporter Arenie.