Porażka Korony z Podbeskidziem w Bielsku-Białej 1:4

(SAW)
W ostatnim sparingu przed inauguracją piłkarskiej wiosny w ekstraklasie, Korona Kielce przegrała z Podbeskidziem w Bielsku-Białej 1:4.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Korona Kielce 4:1 (3:1)
Bramki:
Damian Chmiel 7 , Mójta 29 i 35 z karnych, Demjan 57 - Grzelak 11 z karnego

Podbeskidzie:
Kaczmarek (46. Zubas) - Tarnowski, Piacek, Baranowski (46. Sokołowski), Mójta (71. Jaroch) - Deja (59. Bartlewski), Kowalski (68. Jonkisz), Kato (71. Tarnowski), Możdżeń (64. Kołodziej), Chmiel (60. Adu) - Szczepaniak (57. Demjan).

Korona:
Trela (46. Małkowski) - Rymaniak (46. Gabovs), Grzelak (46. Dejmek), Kwiecień (46. Wierchowcow), Sierpina (46. Sylwestrzak) - Pawłowski (46. Sekulski), Aankour (46. Fertovs), Marković (46. Jovanović), Pyłypczuk (46. Zając), Cebula (46. Trafford) - Przybyła (46. Cabrera).

Kielczanie wyraźnie przegrali sparing popełniając sporo błędów w defensywie zwłaszcza przed przerwą, gdy grali w obronie w eksperymentalnym składzie.

Prowadzenie dla Podbeskidzia zdobył w siódmej minucie Damian Chmiel, gdy uderzył mocno z 20 metrów i zaskoczył Dariusza Trelę. Kielczanie szybko zdołali odpowiedzieć, gdy po faulu na Bartłomieju Pawłowskim Rafał Grzelak pewnie wykorzystał jedenastkę.

W 29 minucie znów jednak prowadzili podopieczni trenera Podolińskiego, gdy Adam Mójta wykorzystał rzut karny po faulu Treli, a w 35 minucie ten sam zawodnik znów ustawił piłkę na 11 metrze i wykorzystał karnego po faulu tym razem Grzelaka.

Wynik meczu po przerwie ustalił Robert Demian, który uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał Małkowskiego.