Hetman Włoszczowa górą w derbach

red
Krzysztof Rajczykowski zdobył bramkę dla Hetmana Włoszczowa w niedzielnym, derbowym meczu z Naprzodem Jędrzejów. Kamil Markiewicz
Hetman Włoszczowa odniósł drugie z rzędu zwycięstwo pod wodzą trenera Jacka Pawlika. Nasza drużyna wygrała z Naprzodem Jędrzejów 3:0. Włoszczowski zespół zmierzy się w niedzielę na własnym boisku z GKS Rudki.

Niedzielne, regionalne derby, które odbyły się w Jędrzejowie były udana dla naszego zespołu. Hetman już do przerwy prowadzi 2:0, po golach Krzysztofa Rajczykowskiego w 13 minucie oraz Marcina Michałka w 16 minucie. Nasza drużyna po przerwie podwyższyła wynik. W 73 minucie drugą bramkę zdobył Michałek. - Był to ciężki mecz z wymagającym przeciwnikiem. Zawodnicy zrealizowali to, co sobie założyliśmy i dzięki temu wygraliśmy. Uważam, że zaskoczyliśmy zespół z Jędrzejowa ich grą. Przeważnie są oni nastawieni defensywnie i szukają swoich okazji po kontratakach. W tym pojedynku pozwoliliśmy im grać, przez co całkiem się pogubili. Przy stanie 0:0 mieli oni jedną okazję na strzelenie gola, ale dobrze w naszej bramce zachował się Damian Dyras. Poza tym nie mieli oni więcej podbramkowych sytuacji - powiedział Jacek Pawlik, trener włoszczowskiego zespołu.

W niedzielę, o godzinie 15, w meczu dziewiątej kolejki Hetman podejmował będzie na własnym boisku GKS Rudki. Nasz zespół powinien wystąpić w optymalnym składzie. - Przestrzegam zawodników przed tym pojedynkiem, ponieważ najtrudniej gra się z takim przeciwnikami, jak GKS. Naprzód, czy Lubrzanka, to klasowe zespoły, po których wiadomo czego się spodziewać. Natomiast drużyna z Rudek jest walcząca i przez to momentami nieobliczalna - podkreślał szkoleniowiec Hetmana.

W minionej kolejce zespół z Rudek zremisował u siebie w derbowym spotkaniu z Nidzianką Bieliny 1:1.