Unia i Naprzód w tym roku już nie zagrają. Przed ekipą z Małogoszcz Puchar Polski

dor
Konrad Czarnecki zdobył bramkę dla Naprzodu Jędrzejów w sobotnim, wyjazdowym spotkaniu z ŁKS Georyt Łagów. Kamil Markiewicz
Na półmetku rozgrywek czwartej ligi liderem jest Wierna Małogoszcz. Wysokie miejsca zajmuję taż Unia Sędziszów i Naprzód Jędrzejów.

W sobotę Naprzód Jędrzejów zmierzył się na wyjeździe z ŁKS Georyt Łagów. Nasza drużyna przegrała aż 1:4. Bramkę dla Naprzodu zdobył już w 2 minucie Konrad Czarnecki. - W pierwszej połowie graliśmy z wiatrem, a strzeliliśmy tylko jednego gola. Po przerwie przeciwnik nas wypunktował - mówił Cezary Osiński, trener Naprzodu.

W niedzielę Wierna Małogoszcz pokonała u siebie Nidziankę Bieliny 3:1. Gole dla małogoskiej ekipy strzelili Ernest Supierz, Michał Smolarczyk i Rafał Zawłocki. - Był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Nidzianka na początku dobrze się broniła, ale z czasem opadła ona z sił, co wykorzystaliśmy - mówił Mariusz Lniany, trener Wiernej.

O tej samej porze, co mecz w Małogoszczu, w Sędziszowie Unia podejmowała Partyzanta Radoszyce, którego rozgromiła 4:1. Trzy bramki dla sędziszow-skiej drużyny zdobył Adam Brożek, a jedną Grzegorz Samburski. - Pierwsza połowa była wyrównana. Po przerwie zaczęliśmy dominować na boisku - mówił Andrzej Fendrych, trener Unii.

Udana runda naszych zespołów

Na półmetku rozgrywek w czwartej lidze prowadzi Wierna, której udało się zgromadzić 33 punkty. Unia plasuje się na wysokiej trzeciej pozycji z dorobkiem 27 punktów. Naprzód zajmuje ósme miejsce z 23 punktami na koncie. - W początkowej fazie rundy mimo, że wygrywaliśmy spotkania, to dawaliśmy się zaskakiwać, przez to traciliśmy dużo bramek. Z każdym meczem wyglądało to lepiej - powiedział szkoleniowiec małogoskiej drużyny.

- Początek rundy nie zapowiadał, że zajmiemy na koniec rundy tak wysokie miejsce. Mieliśmy trudny początek sezonu. Z czasem nasza gra wyglądała coraz lepiej - mówił trener zespołu z Sędziszowa.

- Początek sezonu zapowiadał, że rundę jesienną zakończymy na wyższym miejscu. Uważam, że wykonaliśmy dobrą pracę. Ósme miejsce jest dobrą pozycją startową przed rudną rewanżową - powiedział trener ekipy z Jędrzejowa.

Na koniec Puchar Polski

W sobotę, o godzinie 12, Wierna rozegra na wyjeździe mecz 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego, z ligowym rywalem Hetmanem Włoszczowa. Będzie to jedyny mecz tej rundy rozegrany jesienią. Pozostałe odbędą się w ostatni weekend marca.

Nasze zespołu już nie trenują

Piłkarze Unii Sędziszów i Naprzodu Jędrzejów już nie trenują. Po sobotnim spotkaniu wolne otrzymają także zawodnicy Wiernej Małogoszcz.