Radość w Jedlińsku. GKS Drogowiec awansował do ligi okręgowej (ZDJĘCIA)

/WŁ/
Tomasz Janiszewski najlepszy strzelec Jedlińska poleciał do góry
Tomasz Janiszewski najlepszy strzelec Jedlińska poleciał do góry W. Łyżwa
Na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu w radomskiej klasie A grupie drugiej poznaliśmy mistrza. Jest nim drużyna Gminnego Klubu Sportowego Drogowiec Jedlińsk. Podopieczni grającego trenera Piotra Witkowskiego przypieczętowali awans, gromiąc na własnym boisku aż 8:0 Mogielankę Mogielnica. W tej kolejce w siedmiu meczach strzelono aż 48 goli. Ile padnie w ostatniej za tydzień?
Drogowiec awansował

Drogowiec Jedlińsk awansował do ligi okręgowej

GKS Drogowiec Jedlińsk - Mogielanka Mogielnica 8:0 (4:0).
Bramki: 1:0 Janiszewski 14, 2:0 Towarek 17, 3L0 Towarek 40, 4:0 Kroczak 45, 5:0 Janiszewski 54, 6:0 Janiszewski 61, 7:0 Kamil Płaskociński II 82, 8:0 Jabłoński 89.
GKS Drogowiec:Górski - Witkowski (80 Lewikowski), Bielawski, Molenda (60 Czapla), Kamil Płaskociński I, Pawelec, Żak, Pluta, Towarek (70 Jabłoński), Januszewski (75. KamilPłaskociński II), Kroczak.
Na kilka minut przed zakończeniem meczu, już piłkarze GKS Drogowiec zaczęli otwierać szampany i świętowali awans do klasy okręgowej. Pierwszy szampana otworzył prezes klubu, Sławomir Molenda. Wraz z zespołem awans świętował wójt Jedlińska, Kamil Dziewierz. Szampan lał się strumieniami. Klub z Jedlińska nie zapominał także o kibicach. Na każdego czekała lampka szampana. I m przyłączamy się do gratulacji z okazji awansu.
Co do samego meczu, to rozpoczął się z 20 minutowym opóźnieniem, bo Mogielanka nie zabrała ze sobą strojów. W 38 min. czerwoną kartką został ukarany gracz GKS Kamil Płaskociński I. Od 60 min. siły się wyrównały. Jeden z piłkarzy gości doznał kontuzji. Mogielanka nie miało nikogo z rezerwie i musiała grać w dziesiątkę. Tomasz Janiszewski napastnik GKS został królem strzelców, już zdobył 36 bramek. - Jest mi bardzo dobrze w Jedlińsku i chyba tu już karierę zakończę. Może jeszcze w wyżej lidze - powiedział po meczu futbolista.

Kraska Jasieniec - Sadownik Błędów 2:1 (1:1).
Zodiak Sucha - SKS Potworów 9:1 (4:1).

Sokół Przytyk - Ruszcovia Borkowice 0:2 (0:1).
Orzeł Gielniów - KS Stara Błotnica 6:5 (1:1).
TKKF Grójec - Jaguar Wolanów 7:1 (2:1).
Powała Taczów - KS Jastrząb 6:0 (3:0).