Campeon Liga Okręgowa. Skaryszewianka cudem uratowana (ZDJĘCIA)

/SzS/
Fragment pojedynku w Pionkach, pomiędzy Prochem a Zwolenianką
Fragment pojedynku w Pionkach, pomiędzy Prochem a Zwolenianką Albert Kaczmarzyk
W najciekawszym meczu, LKS Promna zwyciężył na ciężkim terenie w Iłży. Polonia traci już sześć punktów do lidera. Niespodzianką zakończył się też mecz w Jedlińsku, gdzie miejscowy Drogowiec dość niespodziewanie przegrał z Iłżanką Kazanów.
Proch - Zwolenianka

Proch Pionki - Zwolenianka

Dziwny i emocjonujący mecz rozegrano w Siennie, gdzie gościła niepokonana od roku Skaryszewianka. Zawisza prowadził 4:2 i w samej końcówce Skaryszewianka doprowadziła do wyrównania, pomimo że grała w dziesięciu.

Polonia Iłża - LKS Promna 1:2 (0:0)

Bramki: Wiatrak 80 - Oziewicz 58, Trzaska 72.

Polonia: Zenka - Godzisz, Jopek, Kapusta, Kaczmarczyk, Cheda, Bajor, Tworek, Zięba (70. Wiatrak), Bawor, Jabłoński (65 Łęcki)

Promna: Domański - Dąbrowski, Karolewski, Kulej, Lesisz (70 Zakrzewski), Oparcik (82 Machalski), Oziewicz, Pełka (46 Sułkowski), Stolarek, Styczyński (75 Wasilewski), Trzaska.

Plon Garbatka - Legion Głowaczów 2:5(1:2)

Bramki: Sekuła 16, 54 - Bolek 6, 44, 76, samobójcza 66., Ogonowski 85.

Legion: Jędrzejczyk - Małecki (60 Glegoła), Pawlonka, Kupiec, Ogonowski, W. Czubaj, Krupa, Konopka (75 M. Czubaj), Śmielak (60 Fusiek), Bolek (89 Mikocki), Banach.

Drogowiec Jedlińsk - Iłżanka Kazanów 1:2 (1:0).

Bramki: T.Janiszewski 15 - Dębski 55, 88.

Drogowiec: Łukasik -Janiszewski, Jońcazyński, M. Kobylarczyk, Lipka (75 P. Kobylarczyk), Pawelec, Płaskociński (62 M. Nowak), Rotuski (57 Molenda), Stępniewski (65 Pluta), Winiarski, Żak.

Iłżanka: P. Wójcik - Chmielewski, Czarnecki, Dębski, Kozera (90 Szajnowicz), Lewandowski, Pilarek, Stolarek, Szewczyk, A. Wójcik (70 Rutkowski), Wróblewski.

KP Stanisławice - Mazowsze Grójec 2:2 (1:1)

Bramki: Ceglarz 40 z karnego, Bolek 80 - Nojek 37, Sobczak 68 z karnego

Stanisławice:Karlikowski - Wit, Wolszczak, Przepiórzyński, Bolek, A. Marchewka, M. Marchewka, Płatos, (85 Walos) Starzyk, (50 A. Wolszczak), Olczak (80 Ząbek), Ceglarz.

Mazowsze::Przybylski - Gałka, Lisiecki, Kalinowski, Karls, Złoch, Dąbrowski, Kasperek, Sobczak, Wierzbicki, Nojek M.

Po przerwie Mazowsze mimo że grało w osłabieniu, miało sporą przewagę. Wyszło na prowadzenie, ale gospodarze znowu wyrównali. Ambitnie grający zespół ze Stanisławic pokazał, że nie zamierza spadać z ligi.

Jodła Jedlnia Letnisko - KS Potworów 3:0 (0:0)

Bramki: Frączek 55, Świecielski 60, Kiernoz 80

Jodła: Romanowicz - Janik, Sobkowiak, Bielawski, Gil (41 Miecznikowski), Fraczek ( 83 Gębczyk), Modzelewski, Stencelewicz, Paczuła (70 Spyt), Jemiolek (76 Kiernoz), Świecielski.

Proch Pionki - Zwolenianka Zwoleń 0:0

Proch: Majos - Iwanowski, Kowalkowski, Denkiewicz (65 Lawrenc), Gromski (75 Godlewski), Sobieraj, Sałek, Kisiel, Szczepański, Cierzuch (55 Kołodziej), Alot (55 Jędra).

Przed przerwą poprzeczka uratowała Zwoleniankę od straty gola. W 70 minucie Ogonowski dostał czerwoną kartkę i goście grali w osłabieniu. Proch nie zdołał jednak wykorzystać przewagi.

Pilica Nowe MIasto - Powiślanka Lipsko 0:5 (0:2)

Bramki: Bańcerowski 1, 55, Skorupa 30, Zięba 49, Oleśkiewicz 80.

Pilica: Warda - Salamon (46 Pierściński), Szymański, Darnowski, Wójcik, Pawłowski, Matyjasek (46 Przystasz), Kryński (70 Litwin), Rzepkowski, Lewecki, Wawrzyńczak (46 Kalinowski).

Zawisza Sienno - Skaryszewianka Skaryszew 4:4 (1:1)

Bramki: T. Wójcik z karnego, M. Klaus 2, Kubiak - Kucharczyk 2, Kozicki, Warchoł.

Skaryszewianka nie przegrała od ponad roku ligowego meczu i zapowiadało się na wielką sensację. Do 77 minuty było 4:2 dla Zawiszy i gospodarze grali z przewagą. Wcześniej czerwoną kartkę zobaczył bramkarz gości Grzegorz Wurman. W 90 minucie Skaryszewianka zdobyła trzecią bramkę, a w doliczonym czasie gry Skaryszewianka dołożyła czwarte trafienie i cudem zremisowała mecz.