W meczu II ligi piłkarzy ręcznych Vive Tauron Kielce wygrał z Wisłą Sandomierz.

II liga piłki ręcznej mężczyzn. Vive Tauron II Kielce - SPR ...

Vive Tauron II Kielce - Wisła Sandomierz 40:24 (19:15)

Vive Tauron II: Pytlos, Markowski - Falasa 5, Bulski 4, Fąfara, Bekier 1, Czechowski 2, Grabowski 9, Bernacki 3, Siedlarz 4, Bis 3, Ciołak 2, Łukaszewicz, Banaś 5, Telka 2, Kogutowicz.

Wisła: Skowron, Karasiński - Dusak 4, Kutek 3, Teterycz 3, Kuraś 1, Kubisztal 4, Werstler 8, Guz, Statuch, Komorowski, Hubka, Bakalarz.

Inauguracja sezonu wypadła dla kielczan rewelacyjnie, również ze względu na oprawę, którą rzadko spotyka się na meczach drugiej ligi. Przez 20 minut nic nie zapowiadało efektownej wygranej gospodarzy, rozsądnie grająca Wisła prowadziła 7:4 (11 min), 13:10 i 14:11 (22). Od tego momentu świetnie zaczęła grać drużyna trenera Rafała Bernackiego, która rzuciła siedem bramek z rzędu. W drugiej połowie dominacja rezerw Vive Tauronu była zdecydowana. Sandomierzanie byli bezradni, nie trafiali nawet z rzutów karnych (w drugiej połowie zmarnowali cztery, w tym trzy między 53 a 56 minutą). Obie drużyny uzbierały aż 34 minuty kar - gospodarze 14, goście 20.