KSSPR Końskie odpadło, ale zagrało dobry mecz w Pucharze Polski

(PK)
W meczu Pucharu Polski, KSSPR Końskie przegrało z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 32:35 (15:16).

KSSPR: Szot, Wnuk - Mastalerz 3, Janus 2, Słonicki 2, T, Napierała 1, Pilarski 9, Szczepanik 2, Jamioł 5, M. Bąk 3, Matyjasik 5.

Piłkarze ręczni KSSPR Końskie zakończyli przygodę z Pucharem Polski na pierwszej rundzie szczebla centralnego (na poziomie wojewódzkim wyeliminowali swojego pierwszoligowego rywala, KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski), ale pozostawili niezłe wrażenie. Grając przeciwko mającemu apetyt na powrót do PGNiG Superligi Piotrkowianinowi w okrojonym składzie, między innymi bez poobijanego w ostatnim spotkaniu ligowym Sebastiana Smołucha, przez prawie 20 minut wyraźnie dyktowali warunki gry i grali na wysokim poziomie.

W 7 minucie prowadzili 5:1, w 13 - 10:3, a w 18 - 12:7. W końcówce pierwszej połowy drużyna gości, prowadzona przez konecczanina Rafała Przybylskiego, zmobilizowała się na tyle, że na przerwę schodziła z minimalnym prowadzeniem.Na początku drugiej połowy KSSPR jeszcze kilka razy wracało na prowadzenie (34 min - 18:17, chwilę później 19:18, 40 min - 21:20, 45 - 25:24), ale dłuższa ławka gości zaczęła dawać o sobie znać. Jeszcze w 55 minucie drużynie trenera Michała Przybylskiego udało się, po golu Krzysztofa Słonickiego, doprowadzić do remisu (31:31), ale w końcówce skuteczniejszy był zespół z Piotrkowa Trybunalskiego.