KSZO Ostrowiec zremisował z Moto Jelcz Oława w meczu I ligi piłkarzy ręcznych.

KSZO Odlewnia Ostrowiec – Moto-Jelcz Oława 29:29 (13:12)

KSZO: Buchcic, Szewczyk – Kożeniewski 7, Mazur 3, Jeżyna 6, Fugiel, Sękowski 4, Bajwoluk, Afanasjew 6, Wojkowski 3.

Moto-Jelcz: Młoczyński, Schodowski, Sawicki – Paluch 4, Markiewicz 2, Garbacz 3, Cepelik 2, Górniak 10, Olejniczak, Kijek 3, Klinger 1, Pokora 4.

Czerwone kartki: Maciej Jeżyna (59. KSZO, bezpośrednio) – Jarosław Paluch (42. Moto-Jelcz, gradacja kar).

Kary: KSZO: 12 min. Moto-Jelcz: 14 min.

KSZO: Jeżyna, Wojkowski - 4 min., Sękowski, Bajwoluk 2 min.

Moto-Jelcz: Paluch 6 min., Klinger 4 min., Górniak, Kijek 2 min.

Pojedynek dobrze rozpoczęli szczypiorniści KSZO, którzy po trafieniach Kożeniewskiego i Jeżyny prowadzili 2:0. Po skutecznym rzucie Afanasjeva i karnym Kożeniewskiego, powiększyli dystans do ekipy z Oławy do czterech trafień (9:5). W końcówce pierwszej połowy przyjezdni zniwelowali stratę.

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównującej bramki Krzysztofa Górniaka, a do stanu 16:17 toczyła się wyrównana gra, z przewagą jednej bramki po stronie rywala. Wówczas (36 min) karę dwóch minut dostał Adrian Wojkowski i beniaminek odskoczył na trzy trafienia. Skromne prowadzenie gości utrzymywało się do 50 minuty, gdy z rzutu karnego do remisu doprowadził Jeżyna, a po chwili Wojkowski wyprowadził KSZO na prowadzenie 25:24. Na 2 minuty przed końcem był remis po 27. Najskuteczniejszy gracz rywali wyprowadził ich na prowadzenie, by po bramkach Kożeniewskiego i Jeżyny na 30 sekund przed syreną prowadził KSZO. Pięć sekund przed końcem o czas poprosił trener gości. Ich plan powiódł się, a remis zapewnił rzutem ze skrzydła Tomasz Pokora.

W innych meczach: MOSiR Bochnia - MTS Chrzanów 17:21 (8:12), Olimp Grodków - Czuwaj Przemyśl 33:28 (14:14), Nielba Wągrowiec - Olim-pia Piekary Śl. 31:35 (14:17) Ostrovia Ostrów Wlkp. - Siódemka Legnica 28:23 (13:13), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - SPR Tarnów 35:26 (17:11), Viret CMC Zawiercie - KSSPR Końskie 28:27 (9:12).

1. Ostrovia Ostrów Wlkp. 10 18 299-256

2. Piotrkowianin Piotrków 10 18 354-255

3. Olimpia Piekary Śląskie 10 16 329-255

4. Moto-Jelcz Oława 10 15 284-254

5. Siódemka Legnica 10 14 293-267

6. SPR Tarnów 10 10 280-296

7. KSZO Odlewnia Ostr. 10 9 304-301

8. Czuwaj Przemyśl 10 9 290-310