Uniwersytet wygrał po emocjonującej końcówce

Michał Nowak
Szymon Wykrota
Sporo emocji swoim kibicom zaserwowali szczypiorniści Uniwersytetu. Radomianie po emocjonującej końcówce pokonali Czarnych Regimin 26:25. Podczas spotkania trwała zbiórka pieniędzy na leczenie chorej Nadii.

Uniwersytet Radom - Czarni Regimin 26:25 (12:10)
Uniwersytet: Sulima - Mroczek 8, Krzywkowski 4, Flisak 3, Pomiankiewicz 3, Sułecki 3, Cupryś 2, Rojek 1, Mierzwiak 1, Pawelec 1, Socha, Dziura, Włoskiewicz.

W sobotnim spotkaniu dobrze dysponowani byli obaj bramkarze, stąd też dosyć niski wynik do przerwy - 12:10.

Pierwsza połowa była wyrównana, natomiast już na początku drugiej podopieczni trenera Mariusza Greli osiągnęli czterobramkową przewagę. Po trafieniu Michała Flisaka w 34 minucie było 15:11.

Jeszcze w 53 minucie było 25:21 i wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Goście się jednak nie poddali i chwilę przed końcem doprowadzili do remisu. Ostatecznie jednak, po golu Flisaka radomianie zwyciężyli 26:26.

- Przed meczem ostrzegałem chłopaków, że Regimin jest bardzo dobrym zespołem, że przez cały mecz musimy utrzymywać koncentrację. Nie szło nam w ataku pozycyjnym. Bramkarz rywali był naprawdę świetnie dysponowany i nie mogliśmy sobie z nim poradzić. Ten wynik oscylował cały czas w granicach remisu. Rywale postawili nam trudne warunki, ale najważniejsze jest zwycięstwo - powiedział po meczu Mariusz Grela, trener Uniwersytetu Radom.