82 bramki w Kielcach! Zwycięstwo AZS UJK

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce pokonał Zagłębie Sosnowiec.

AZS UJK Kielce – Zagłębie Sosnowiec 44:38 (19:21)

AZS UJK: Barański, Duda, Kiczka – Dobrowolski, Grzesik 4, Papaj 9, Chrząszcz 2, Curyło 2, Boszczyk 10, Kutwin 8, Wójcik 2, Bysiak 1, Bar 3, Kumański 3, Hady, Wojda.

Kibice, którym po sobotnim meczu Ligi Mistrzów Vive Tauron Kielce – Vardar Skopje (23:20) mało było bramek, mogli przyjść w niedzielę do hali Uniwerystetu Jana Kochanowskiego, bo w meczu AZS z Zagłębiem Sosnowiec bramek padło mnóstwo, aż 82. Po wyrównanym początku (10 minuta 6:6) kielczanie nieco stracili koncentrację, popełnili kilka błędów i dali sosnowiczanom objąć prowadzenie.

Po przerwie nie trwało ono długo, bo w 37 minucie gospodarze wygrywali 26:25 i już nie dali się wyprzedzić. – Szybki, widowiskowy mecz, obie drużyny postawiły na ofensywę i kontry – podsumował trener AZS UJK, Tomasz Błaszkiewicz.