AZS Politechnika Świętokrzyska ograła lidera!

(PK)
freeimages.com
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych Grunwald Ruda Śląska przegrał z AZS Politechniką Świętokrzyską 21:27. Grunwald Ruda Śląska – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 21:27 (7:16).

AZS Politechnika:
Smagór 1, Godzwon, Foks – Kamys 2, Sadecki 5, Kurek, Słomiński, Kwieciński 1, Rączka 1, Nowakowski 2, Kołodziej 4, Styrna 1, Nowak, Kozłowski, Żaba-Żabiński 1, Glita 9.

- Trochę baliśmy się tego meczu, bo to pierwsze spotkanie po przerwie, graliśmy u lidera, który w pierwszej rundzie „przejechał” nas w Kielcach różnicą 10 bramek. Ale drużyna zagrała świetny mecz. W drugiej połowie można było sobie spokojnie oglądać i pić kawę – śmiał się trener AZS Politechniki, Paweł Sieczka.

O wygranej gości zadecydowała bardzo dobra gra obronna i świetna postawa kieleckich bramkarzy w pierwszej połowie. „Akademicy” stracili w niej tylko 7 bramek, a wypracowana dziewięciobramkowa przewaga pozwalała spokojnie myśleć o tym, co się będzie działo po przerwie.

Po niej przez 20 minut nasz zespół zagrał jeszcze lepiej i w 50 minucie wygrywał już 25:12. Wtedy w drużynie z Kielc nastąpiło spore rozprężenie i Grunwald zmniejszył straty na tyle, że wynik przestał być dla lidera wstydliwy.