Uniwersytet Radom przegrał w pierwszym meczu rundy rewanżowej drugiej ligi

Michał Nowak
Uniwersytet Radom od porażki rozpoczął rundę rewanżową w drugiej lidze. Z piłką Grzegorz Mroczek. Tadeusz Klocek
Piłkarze ręczni Klubu Sportowego Uniwersytet Radom od porażki rozpoczęli drugą rundę rozgrywek drugiej ligi. Podopieczni trenera Mariusza Greli przegrali we własnej hali z PolitechnikąAnilaną Łódź 31:35. Tym samym znacznie skomplikowali sobie swoją sytuację w walce o awans.

Po pierwszej rundzie radomski zespół zajmował szóstą pozycję w ligowej tabeli, ale do lidera tracił zaledwie trzy oczka. Politechnika miała tylko jeden punkt więcej i mecz zapowiadał się na bardzo wyrównany. Taka też była pierwsza połowa. Co prawda to goście z Łodzi szybko wyszli na trzybramkowe prowadzenie, ale radomianie dosyć szybko je zniwelowali i najpierw doprowadzili do remisu, a potem zakończyli pierwszą połowę z jednym trafieniem przewagi.

Zacięta walka trwała także w kolejnych minutach. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Dopiero w końcówce swoją wyższość pokazała Politechnika Anilana. Uniwersytet prowadził nawet 24:22, ale od tamtego momentu inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy ostatecznie wygrali w Radomiu 35:31.

KS Uniwersytet Radom - Politechnika Anilana Łódź 31:35 (15:14)
Uniwersytet: Drabik, Socha - Rojek 6, Dziura 4, Mroczek 5, Pomiankiewicz 4, Krzywkowski 4, Cupryś 3, Maleszek 2, Flisiak 2, Włoskiewicz 1, Mierzwiak, Pawelec, Sulima, Sułecki
Politechnika Anilana: Matulski, Misiak, Rutkowki 13, Witkowski 9, Wawrzyniak 5, Strzebiecki 4, Pawlak 2, Gawski 1, Morąg 1, Stępień, Bartczak, Strzebiecki, Kucharski, Blichowski