Derby Kielc dla rezerw Vive Tauronu

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Vive Tauron II Kielce pokonał AZS UJK Kielce.

Vive Tauron II Kielce – AZS UJK Kielce 23:18 (7:9)

Vive Tauron II: Markowski, Drozd – Falasa, Dufaj, Bulski 1, Bis 2, Fąfara 3, Kogutowicz 2 (1), Bekier 4, Bernacki 3, Siedlarz 1, Ciołak 3, Łukaszewicz, Banaś 4, Telka.

AZS UJK: Jastrząb, Duda – Dobrowolski, Grzesik 1, Papaj, Chrząszcz 3, Curyło 2, Boszczyk 7, Kutwin 1, Szafarczyk 1, Wójcik 2, Michalski, Bysiak, Kumański, Hady 1 (1).

W pierwszej połowie goście zagrali znakomicie w obronie, bardzo dobrze bronił Filip Jastrząb i do przerwy była niespodzianka. W drugiej części drużyna trenera Rafała Bernackiego podwyższyła obronę i szybko przyniosło to efekt. Od stanu 9:10 rezerwy Vive Tauronu zdobyły cztery bramki z rzędu, a od wyniku 13:11 – sześć, co rozstrzygnęło mecz. – Świetna gra w obronie w pierwszej połowie kosztowała nas za dużo sił, co młodsi zawodnicy Vive potem wykorzystali. Ale i tak mojej drużynie należą się wielkie pochwały – mówił trener AZS UJK, Tomasz Błaszkiewicz.