Rywal Vive Tauronu Kielce nadal rządzi w Bundeslidze. THW Kiel też pokonane

(PK)
Rhein-Neckar Loewen
Rhein-Neckar Loewen, rywal Vive Tauronu Kielce w Lidze Mistrzów, nadal dominuje w niemieckiej Bundeslidze. W środę „Lwy” pokonały we własnej hali mistrza Niemiec, THW Kiel 24:20.

Rhein-Neckar Loewen – THW Kiel 24:20 (13:7)

R-NL: Appelgren, Stanić – Schmid 2, Gensheimer 7 (5), Kneer, Baena 2, Larsen, Pekeler, Groetzki 2, Reinkind 1, Guardiola 2, Petersson 5, Du Rietz 3.
THW: Landin, Katsigiannis – Duvnjak 3, Toft Hansen, Mamelund, Sprenger 3, Weinhold 2, Dissinger, Ekberg 2, Anić, Canellas 5 (2), Dahmke 3, Vujin 2, Oprea.

Gospodarze zagrali bardzo dobry mecz w obronie, a jej najmocniejszym punktem był szwedzki bramkarz Mikael Appelgren, który bronił z aż 42-procentową skutecznością, w pierwszej połowie, gdy obrona jego zespołu była niemal nie do przejścia, z ponad 50-procentową. Rhein-Neckar Loewen prowadziły od początku, tuż po przerwie „Zebry” zmniejszyły straty do jednego gola (15:14), ale ten atak został odparty. Mecz w SAP-Arenie oglądało 13 200 widzów.

Vive Tauron Kielce jest jedyną drużyną w tym sezonie, która nie przegrała z R-NL. W Mannheim kielczanie zremisowali 32:32.

„Lwy” prowadzą w tabeli Bundesligi, mając komplet dziewięciu zwycięstw, i wyprzedzając Flensburg Handewitt o pięć i THW Kiel o sześć punktów.