Wielki pływaka Korony-Swim Kielce

SAW
Dominik Bujak z Korony Swim Kielce jest drugim najlepszym zawodnika wśród dwunastolatków w Polsce.
W jedenastu miastach kraju odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat. W zawodach startowała grupa 1175 zawodników z 147 klubów z całego kraju. Województwo świętokrzyskie reprezentowane było przez 19 zawodników z czterech klubów, które uzyskały awans do drugiej rundy - Korona-Swim Kielce, Salos Kielce, Foka Sandomierz, Orka Jędrzejów.

Zawodnicy z woj. świętokrzyskiego brali udział w rywalizacji z zawodnikami z innych klubów w dwóch miastach w Dębicy (Foka) i Aleksandrowie Łódzkim /Korona-Swim, Salos, Orka . Zawody te zakończyły się dużym sukcesem zawodnika Korony-Swim Dominika Bujaka który startując w Aleksandrowie Łódzkim wygrał rywalizację w konkurencjach w których startował - 1 miejsce w konkurencji 100 m. st. motylkowym - 1:12,94 ,1 miejsce w konkurencji 400 m. st. dowolnym - 4:50,91 , 1 miejsce w konkurencji 200 m. st. zmiennym - 2:37,23 , 3 miejsce w konkurencji 100 m. stylem dowolnym, Dominik zajął również pierwsze miejsce w klasyfikacji wielobojowej zawodów (suma punków za wyniki uzyskane w czterech konkurencjach) z wynikiem 1388 pkt.

W zestawieniu ogólnopolskim Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat największy sukces osiągnął Dominik Bujak, który zajął pierwsze miejsce w kraju w konkurencji 400 m. st. dowolnym z wynikiem - 4:50,91, drugie miejsce w konkurencji 200 m. st. zmiennym - 2:37,23 piąte miejsce w konkurencji 100 m. st. motylkowym - 1:12,94 i dziesiąte miejsce w konkurencji 100 m. st. dowolnym 1:05,18. W klasyfikacji wielobojowej Dominik Bujak uplasował się na drugim miejscu w kraju z wynikiem 1388 pkt.