Pięć medali pływaków Delfina Połaniec w stylu klasycznym

/dor/
Pływacy z Połańca świetnie spisali się w wyścigach w stylu klasycznym.
Pływacy z Połańca świetnie spisali się w wyścigach w stylu klasycznym. Archiwum klubu
W Ogólnopolskich zawodach o Puchar Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach wystartowało aż 234 zawodników z 25 klubów.

W tym gronie było 14 pływaków z Połańca z roczników 2008-2003. Zawodnicy LKS Delfin Połaniec zdobyli w ciągu dwudniowych zmagań pływackich, a właściwie w jego drugim dniu, 5 medali, wszystkie w stylu klasycznym.

Madzia Olejarnik (zawodniczka wcześniej trenowana przez Grzegorza Bisztygę, od października przez Łukasza Łygana), zdobyła złoty medal na 100 metrów stylem klasycznym i srebrny na 50 klasycznym. Wiktoria Palińska (wcześniej Grzegorz Bisztyga, teraz Łukasz Łygan) nie miała sobie równych na 50 metrów i przegrała złoto z zawodniczką z Kielc na 100 klasykiem”.

Maciej Rybak (trener Leszek Tarka) zdobył „brąz” w stylu klasycznym na dystansie 100 metrów. Opiekunami pływaków są: Łukasz Łygan i Leszek Tarka.